Puuetega inimeste hooldajatoetused tõusevad 1. märtsist

22. veebr 2023
Sotsiaalosakond

Viimsi vallavolikogu kinnitas 21. veebruari istungil hooldajatoetustele uued määrad, mis hakkavad kehtima alates 1. märtsist 2023.

Vallavolikogu võttis 21. veebruaril istungil vastu määruse, millega tõstetakse 1. märtsist 2023 hooldajatoetusi. Viimsi sotsiaal- ja tervishoiu valdkonna abivallavanema Katrin Markii sõnul on raske ja sügava puudega inimeste hooldamine keerukas, sest need inimesed vajavad ööpäevaringset tuge ning hooldajal ei ole võimalik hoolduskoormuse tõttu tööl käia.
„Viimastel aastatel toimunud märkimisväärne elukalliduse tõus mõjutab kõiki valdkondi. Kui me soovime, et meie ühiskonna haavatavamad grupid saaksid tuge, mida nad päriselt igapäevaselt vajavad, peame ka oma toetussüsteemi viima kooskõlla sellega, milline on üldine elukallidus. Toetuste tõstmine on samm selles suunas,“ selgitas Markii.

Hooldajatoetus keskmise, raske või sügava puudega lapse hooldajale tõuseb 150 euroni kuus. Siiani oli see toetus 100 eurot kuus. Hooldajatoetus raske puudega täisealise isiku hooldajale tõuseb 100 euroni kuus. Varem oli selle toetuse suurus 70 eurot. Hooldajatoetus sügava puudega täisealise isiku hooldajale 150 euroni kuus seniselt 100 eurolt.

Sotsiaal- ja tervishoiuosakonna andmetel on 2023 aasta alguse seisuga on Viimsi vallas 79 raske puudega täisealise isiku hooldajat, 25 sügava puudega täisealise isiku hooldajat ja kuus raske puudega lapse hooldajat. Siinkohal tuleb silmas pidada, et toetuse saajate arv on pigem kasvutrendis. Toetuse maksmiseks vajalikud vahendid on planeeritud 2023. aasta esimese lisaeelarvega.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond