Rämpspostitusi saades tuleb valvsust hoida

13. okt 2023

12. oktoobri öösel saadeti e-kirja teel venekeelne pommiähvardus mitmekümnele asutusele üle Eesti. Kahjuks ei ole välistatud, et e-kirja lained korduvad või asub keegi rämpskirju matkima.

Praeguse info kohaselt on politsei hinnangul tegemist ulatusliku rämpspostituste lainega, mille eesmärk on häirida asutuste tööd ja reaalne ohutase pole tõusnud. Siiski ei tohi nende suhtes valvsust kaotada.

Kõige paremini oskab kahtlasi objekte märgata ruumide igapäevane valdaja, kes saab aru, mis on keskkonnas võõrkeha ja mis mitte. Seetõttu soovitame kontrollida võimalusel ruume, kuhu võib olla võõrastel ligipääs ning jälgida, kas kõik on tavapärane.

Soovitame tavapärasest tähelepanelikum olla hoones liikuvate võõraste inimeste suhtes. Üks võimalus hoone turvalisust suurendada, on lubada kõrvalisi isikuid oma ruumidesse vaid saatjaga. Samuti tasub tähelepanelik olla asutusse jõudvate saadetiste suhtes. Vastu tuleks võtta ainult need pakid, mille puhul on saatja teada ning ka paki tooja on usaldusväärne.

Kui leiate kahtlase eseme, märkate võõraste isikute kahtlast tegevust hoone lähistel vms, siis tuleb viivitamatult teatada numbrile 112.

Lennart Kams
Põhja prefektuur