Raskete ilmaolude väljakuulutamine Viimsi valla teedel

12. dets 2022
Torm 12.12.2022

Viimsi vallavalitsus otsustas valla teehooldaja AS TREV-2 Grupp ettepanekul välja kuulutada rasked ilmaolud, millega muudetakse kehtivaid seisunditasemeid madalamaks. Teehooldajal on rakendatud kogu saadaolev tehnika, kuid tugeva tuule ning intensiivse lumesajuga ei ole võimalik tagada kehtivatest nõuetest kinnipidamist.

Teehooldaja teeb endast kõik oleneva, et tagada teedel talihooldustööd, kuid saju intensiivsus ja lume kogus ei võimalda hoolde ajal seisunditasemeid hoida. Sellest tulenevalt esitas teehooldaja avalduse raksed ilmaolud valla teedel välja kuulutada ja sellega teede seisunditasemeid alandada. Raskete ilmaoludega seoses pikendatakse hooldeaegasid valla teedel, mida rakendatakse perioodil 12.12.2022 kell 12:20 kuni 13.12.2022 kell 12.

Viimsi valla teedel võib esineda seisundinõuetest kõrvalekaldumist ning kõigi teede osas kehtib tavapärasest kuni ühe taseme võrra madalam seisunditase. Küsimuste korral palume pöörduda teemeistri poole teehoolde infotelefonil 53 015 855 (24h) või aadressil viimsivald@trev2.ee. Teehooldaja lahendab laekunud pöördumisi prioriteetide järjekorras.

Aiandi teel ja Lubja teel on tee muutunud erakordselt ohtlikuks

Palume liiklejatel võimalusel vältida Aiandi tee kasutamist (Aiandi tee tõus lõigul Roosi tee kuni Aiandi tee ülemine osa). Samuti palume vältida Lubja teel liiklemist tervikuna ja võimalusel sõita ringiga. Mõlemal teelõigul on olnud tänastest ilmastikuoludest tulenevalt õnnetusi ja sealsetel tõusudel on teekatted libedad. Kuna peale tuiskava lume hulk on sedavõrd suur siis libedusetõrje enam ei aita. Teedel esineb libedust ja takistusi lumevaalude näol, mistõttu soovitame antud teid mitte kasutada.

Palume kõigil liiklejail olla tähelepanelikud ja väga ettevaatlikud! Võimalusel vältida sõidukiga liiklumist.

Alar Mik
abivallavanem