Rohuneeme külas algab uuel nädalal kivide teisaldamine

25. aug 2022
Kivid

Juuli alguses palus vallavalitsus Rohuneeme küla teeäärsete kinnistute omanikel teisaldada teemaadelt ohtlikud ja teehooldust takistavad kivid. Uuel nädalal algab seni teisaldamata kivide äraviimine.

Alates 29. augustist on plaanis alustada Rohuneeme külas kivide teisaldamist, mis ohustavad liiklejaid ja takistavad teehooldust. Selleks on vald tellinud teisaldustööd ja kivid teisaldatakse valla poolt ette nähtud pinnale, et neid hiljem valla sadamate arendamisel kasutada.

5. juulil avaldas vallavalitsus üleskutse Rohuneeme küla elanikele kivide eemaldamiseks. Artiklis selgitas järelevalveosakonna inspektor Mari-Liis Kivirand, et vallavalitsuse üks kohustustest on tagada see, et vallas oleksid teed hooldatud.

„Teede hooldamiseks on ette nähtud transpordimaa sihtotstarbega kinnistud, mis on mõeldud teetarindite, teeosade ja tee-elementide paigaldamiseks ning tee korrashoiu ja piisava külgnähtavuse tagamiseks. Selleks, et neid ülesandeid täita, on meie palve elanikele, et teemaad oleksid nähtavust piiravatest elementidest vabastatud ja hooldajatele ning nende kasutatavale tehnikale ligipääsetavad,“ ütles Kivirand. Inspektori sõnul on tulnud ette olukordi, kus teemaale ebaseaduslikult pandud kivid on põhjustanud kahju liiklejatele ja teehooldusmasinatele. „Markantseimatel juhtudel on tähistamata kividele otsa sõitnud jalgratturid ja inimesed on saanud kukkumistel tõsiselt viga,“ tõi Kivirand kurva näite.

Kivide teisaldamiseks kulub esialgsel hinnangul kaks päeva. Täname neid kinnistuomanikke, kes ohtlikud kivid ise on eemaldanud või teevad seda enne ametliku teisalduse algust.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond