Selgituseks Eesti Ekspressi artiklile Kimsi tee 3 kohtuvaidlusest

12. okt 2022
Vaade Kimsi tee piirkonnale.

Kolmapäeva, 12. oktoobri Eesti Ekspress kajastab ajakirjanik Kirsti Vainküla lugu Kimsi tee 3 puudutavat kohtuvaidlust. Kuna loo üks osapooli on Viimsi vallavalitsus, siis järgnevaga jagame täiendava selgituse selle artiklile.

Tänaseks on meile teada, et Kimsi tee 3 ehitusloa menetluse protsessis on projekteerija 2019. aastal muutnud osaliselt projekti, peale seda, kui esialgne lahendus oli saadetud naabrile arvamuse ja vastuväidete ärakuulamiseks. Selline projekti osade asendamine on keelatud, kuid kahjuks vallavalitsuse ametnik, kes loa menetlemisega tegeles, ei pannud seda tähele. Tähelepanematus tõi kaasa olukorra, kus ehitustegevus algas projekti alusel, mille suhtes naaber ei olnud saanud arvamust avaldada ja see erines ka sellest, millele oli ehitusloa väljastanud vallavalitsus. Oluline on siinkohal välja tuua see, et probleemne muudatus puudutab hooviala vertikaalplaneeringut, mitte hoonet ja rajatisi. Hoone on ehitatud nii nagu projektis oli ette nähtud ja hoone osas naabril vastuväiteid ei olnud.

Eesti Ekspressile andis artikli jaoks järgmise kommentaari Viimsi vallavanem Illar Lemetti:

„Kahtlemata on vallavalitsuse kohustus hankida vajalikud kooskõlastused ja kaasata naabrid. Antud juhul vahetas projekteerija menetluse käigus märkuse saanud joonise ja muutis lisaks ka hooviala lahendust ning selle muudatuse osas jäi naaber teistkordselt kaasamata. Ehitusluba menetlenud ametnik ei tööta Viimsi vallavalitsuses alates 3. jaanuarist 2020. Kahjuks ei ole meil seetõttu võimalik täpsustada, miks ametnik dokumentatsiooni muudatusest naabrit ei teavitanud. Kindlasti ei ole tegemist olukorraga, mida Viimsi vallavalitsus aktsepteerib ja õigeks peab,“ ütles vallavanem.

Vallavalitsuse järelevalveosakond on kontrollinud vaidluse all olevat hoovi planeeringut ja on seisukohal, et rajatud hooviala on naabri suhtes arvestavam, kui see, mis ehitusloa saanud projektis. Viimsi vallavalitsus on aastate jooksul proovinud aidata naabritel omavahel leida kompromissi, kuid see pole seni õnnestunud. Vallavalitsus proovib veelkord naabrid laua taha kokku tuua mõistlikuks aruteluks ja kompromissi leidmiseks. Juhul, kui läbirääkimised ebaõnnestuvad, teeb otsuse Tallinna Halduskohus. Vallavalitsus soovib oodata ära kohtu seisukoha selles küsimuses.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond

Foto: Vaade Kimsi tee piirkonnale (Maa-amet).