Selgusid avalikule hääletusele minevad kaasava eelarve ideed

12. okt 2022
Kaasav eelarve

10. oktoobril kogunenud kaasava eelarve ideede hindamiskomisjoni otsusega suunati hääletamisele 13 ideed, mille vahel hääletamine algab 1. novembril.

Komisjoni tööd juhtinud Leevi Laeveri sõnul eristusid tänavu selgelt ideed, mis olid vormistatud nõuetekohaselt ja lähtusid kaasava eelarve kontseptsioonist.
„Hindamiskomisjoni töö kaasava eelarve projekti raames on ennekõike hinnata projektide elluviimise võimalikkust. Siinkohal on võtmeks see, kas on olemas idee elluviija ja elluviimise plaan. Seekord jäidki kõrvale ideed, mille puhul elluviimise plaan ei loonud piisavat kindlust, et idee ka saab ellu viidud. Kaasava eelarve üks mõte on siiski kaasamine ja see pakub kogukonnale võimaluse ise luua midagi, mis kogukonna elu paremaks muudab. Seega soovin kõikidele projektidele edu hääletusel ja hääletajatele tarkust teha parim valik,“ ütles Laever.

Tänavu 1. juunist kuni 1. augustini toimunud Viimsi valla kaasava eelarve ideekorjele esitati 20 ideed. Peale ideekorjet asus vallasekretäri poolt juhitud komisjon, kuhu kuulusid eri vallaametnikud eri valdkondadest, laekunud ideede teostatavust hindama. Osade ideede puhul täpsustati idee esitajaga detaile ja paluti teha vajalikke täiendusi. Näiteks täpsustada tööde maksumust või rajatise asukohta. Kokku jäid seekord hääletuselt välja kuus ideed ja kuna Metsakasti korvpalliväljaku ideed esitas kaks inimest, liideti need osapooltega kokkuleppel üheks ideeks.

Komisjoni hindamise tulemusel läheb seekord hääletamisele 13 ideed, mille hulgast Viimsi elanikud saavad Volis keskkonna kaudu valida enda lemmiku. Võitnud ideed toetatakse maksimaalselt 50 000 euroga ja idee peaks saama realiseeritud 2023. aasta lõpuks. Hääletamine Volises avatakse 1. novembril ja see lõppeb 30. novembril.

2022 kaasava eelarve hääletusele minevad ideed

1. Alevike üldkoosolekute ja alevike vanemate (Viimsi ning Haabneeme) valimiste korraldamine
Selle idee sisuks on Alevike vanemate valimine ja vastava teavituskampaania korraldamine Viimsi ja Haabneeme elanikele.

2. Haabneeme liumägi-rannavaal
Idee sisuks on Haabneeme ranna madalasse vette rajada avalikuks kasutamiseks laste liuväli, mis oleks disainitud Viimsi vaalapoja kujuliselt.

3. Hundi tee turvaliseks ja kauniks
Idee esitnaja soovib paigaldada Hundi tee sõiduteele 30 lillekasti suurusega 1000x1000x800 mm, asetades need kordamööda sõidutee paremale ja vasakule servale, eesmärgiga vähendada autode sõidukiirust.

4. Jalgratta õpperada
Luua Pärnamäe külla õpperada, mis on mõeldud eelkõige lastele ja algajatele ratturitele rattasõidu baasoskuste omandamiseks.

5. Metsakasti korvpalliväljak
Kuna ideekorjel laekus kaks samasisulist ideed, liideti need (osapooltega kokkuleppel) üheks ideeks. Idee esitajad soovivad Metsakasti külaplatsile rajada korvpalliväljaku.

6. Multifunksionaalne spordiväljak Haabneeme alevikku
Ettepanek on rajada Haabneeme alevikku multifunksionaalne ja avalikuks kasutamiseks mõeldud spordiväljaku ehk "puur", kus oleks võimalik harrastada jalgpalli, korvpalli, käsipalli, võrkpalli ja tennist.

7. Püünsi noortekeskuse väliala väljaarendamine
Idee sisuks on Püünsi noortekeskuse väliterrassi kasutusse võtmine, rajades sinna vajaliku varikatuse, soetades mööbli, projektori koos ekraaniga ja vajalikud mängud.

8. Randvere-Metsakasti ujumiskoht
Idee sisuks on merre rajada hooajaliselt kasutatav käigurada, mis võimaldab inimestel ilma mudas sumpata.

9. Tammneeme sadama süvendamine
Idee esitajatel on soov süvendada Tammneeme sadamat, et sealt oleks võimalik pääseda alustega merele.

10. Ujumise ja vettehüppe ujuvplatvormid Haabneeme lahte
Idee sisuks on Haabneeme lahte paigaldada redeliga varustatud platvormid, mis võimaldaks vettehüppeid.

11. Viimsi discgolfipargi muutmine/korrastamine
Idee esitajad soovivad korrastada olemasolevat discgolfiparki, et see võimaldaks pidada kõrgetasemelisi võistlusi ja pakkuda ka lihtsamaid radasid harrastajatele.

12. Viimsi alevikku jõulinnaku rajamine
Selle ideega soovitakse luua Viimsi alevikku jõulinnak, mis oleks sarnane Haabneemes rajatuga.

13. Viimsi aleviku tenniseseina rajamine
Selle idee sisuks on rajada Viimsi alevikku sarnane tennisesein nagu on Püünsi külas.

Kaasava eelarve hindamiskomisjoni protokolli leiad SIIT.
Esitatud ideedega saad tutvuda SIIN.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond