Tammneeme ja Leppneeme bussipeatused saavad ohutumaks

29. juuli 2022
Bussipeatus

Tammneeme ja Leppneeme kandi bussireisijatel on sügisest kasutada senisest ohutumad ja mugavamad bussipeatused, kuhu paigaldatakse ooteplatvormid ning ilmastiku eest kaitsvad ootekojad.

Tammneeme teel ja Reinu teel toimuvad mahukamad bussipeatuste ümberehitustööd, mille eesmärk on peatused ohutumaks muuta. Kuna Tammneeme tee on kitsas tee, siis aitab taskutega lahendus lisaks luua kohad ka sõidukite parmaks möödumiseks. Sügiseks saavad ohutumaks Tammneeme teel olevad Väljaotsa peatused ning Pällu peatus (merepoolne). Seni olid peatused kasutusel postipeatustena.  Alanud tööde käigus rajatakse sinna bussitaskud, ooteplatvorm ja paigaldatakse ootekojad. 

Bussipeatus1

Bussipeatus2

Leppneemes rajatakse Reinu teele Kivimäe peatused uude asukohta. Peatused nihutatakse Lännekalda tee ja Reinu tee ristmiku alale. Mõlemad peatused saavad bussitasku, platvormi ja ootekoja. Lisaks rajatakse ülekäigurada Lännekalda teelt Reinu tee kergteele liikumiseks. Hetkel ootavad tööd veel Telia sidevõrgu poolset kooskõlastust ja seejärel võib ehitustöö alata.

Reinu tee

Alar Mik
abivallavanem