Torm on jõudnud Viimsisse

17. Jaan 2022
lumetorm

Riigi Ilmateenistus on andnud kogu Eestile teise taseme hoiatuse - ilm on ohtlik, tuleb olla tähelepanelik ja valmistuda tormist tingitud ebameeldivusteks. Puhanguti on tuule kiirus kuni 30 meetrit sekundis. Ka Viimsisse on jõudnud tihe lume- ja lörtsisadu, teedele on kukkunud oksi ja puid. Liikluses palume olla väga ettevaatlikud. Vältige rannaäärseid piirkondi. 

Kui näete tormikahju avalikus ruumis (puud viltu või alla langenud, rajatised ümber, suured oksad kõnniteel vms), palume teavitada sellest valla teemeistrit valvetelefonil 5301 5855 või e-postil kommunaal@viimsivv.ee. Kõik kahjud likvideeritakse järjekorras, esmalt vabastame teed, seejärel keskendume äraveole ja heakorrale. 

Tormi ajal soovitab Päästeamet 

  • püsida siseruumides.
  • vältida autosõitu. Kui sõit on vältimatu,  tuleb valida sobiv sõidukiirus ning arvestada teele langeda võivate puude või muude takistustega.
  • hoida eemale maha langenud elektriliinidest. Teavita neist Elektrilevi rikketelefoni numbril 1343 ja eluohtlikest olukordadest Häirekeskust numbril 112.
  • Võimalusel vältida ahju kütmist – korsten võib tugeva tuule tõttu tagurpidi käima hakata ja suitsu tuppa puhuda.
  • Inimvigastuste ja otsest ohtu põhjustavate purustuste korral helistada hädaabinumbril 112.
  • Elektrikatkestuse korral tuleb teavitada eletkriettevõtteid, valgusallikana kasutada pigem patareidel töötavat taskulampi, mitte küünlaid. 

Kehtivad ilmahoiatused leiad: www.ilmateenistus.ee/hoiatused;