Tormiülevaade 13.12 kella 8 seisuga

13. dets 2022
Teehoole

Teehooldajad pingutavad tormi tagajärgede likvideerimise nimel. Valdavalt möödus eilne rahulikult, aga teeolud on jätkuvalt keerulised ja ohtlikud, mistõttu liiklemisest sõidukitega tasub hoiduda.

Valla teehooldaja AS TREV-s Grupp oli teinud tormiks ettevalmistusi ning teehooldustöid teostati täies mahus- valmis oli 31 masinat. Teehooldajad reageerisid kõikidele muredele vastavalt nende prioriteetsusele, aga kesksel kohal oli valla peamiste teede ligipääsetavuse säilitamine, mis ka suures plaanis õnnestus. Siin-seal esines sõidukite kinnijäämist ja teelt väljasõite, kuid üldiselt olid peamised teed läbitavad. Keskööst kuni hommikul kella 7ni olid valla teehooldemasinad läbinud 600 kilomeetrit ja usin töö kestab. Peamine prioriteet on teede läbitavus. Seda, et tormiste oludega võitlemine oli tõsine väljakutse, kinnitab ka valla teemeister, kelle sõnul ka kaks masinat öösel rivist välja langesid.

Öö jooksul laekus paarkümmend pöördumist, peamiselt kortermajade territooriumite ja avalike teede osas. Peamiseks pöördumise põhjuseks oli teede läbitavus. Hetkeseisuga on umbes pooled pöördumised saanud lahenduse. Teelhooldust puudutavate küsimuste korral palume jätkuvalt pöörduda teemeistri poole teehoolde infotelefonil 5301 5855 (24h) või aadressil viimsivald@trev2.ee.

Põhilised sõiduteed olid hommikuks kõik hooldatud ja käib kvartalisiseste teede lükkamine eri piirkondades. Mitmetes hooldepiirkondades esineb veel väiksemaid teid, mida lükkama pole jõutud. Teede ja ristmike laiendamisega pole veel alustatud. Palume selles osas inimestel varuda kannatust ja mõistvat suhtumist. Eelduslikult kestavad peamiste teede lahtilükkamised kuni tänase päeva lõunani ja seejärel jätkatakse kõnniteede hooldusega.
Bussipeatuste osas on hooldatud keskuse piirkond ja järjest liigutakse edasi küladesse. Kuna lund on palju ja tehnika on väga hõivatud olnud, siis tuleb arvestada mitmetes piirkondades hooldamata peatusega. Järjest tehakse esmane hooldus ja lükatakse vallid ära ning seejärel tulevad käsitööbrigaadid. Lahti on ka lükkamata mitmed avalike asutuste parklad. Neid siirdutakse hooldama kohe, kui teed on korras.

Ühistransport toimib, aga võib esineda hilinemisi

Eile katkes tormi tõttu ka praamiühendus Prangliga ja see ei ole siiani taastunud. Selle kohta saab lisainfot: https://tuuleliinid.ee . Valla siseliinide bussid sõidavad hetkel vastavalt graafikule, aga ette võib tulla hilinemisi. Hommikul oli kinni jäänud buss Pärnamäe teel. Liinile saadeti asendusbuss.

Abivallavanem Alar Mik tänab kõiki viimsilasi mõistliku ja vastutustundliku käitumise eest. „Valla ehitus- ja kommunaalosakonna töötajad olid kriitiliste olude lahendamiseks abis kogu tormi aja ja hea meel oli kuulda, et enamik inimesi püsis turvaliselt kodus ning väljas oli liikujaid pigem vähe. Ma tänan kõiki, kes soovitusest kinni pidasid ja hoidusid tarbetutest riskidest,“ sõnas Alar Mik.

Kuigi ilmastikuolud on viimase 24 tunni jooksul olnud keerulised, nii mõnigi masin lumme kinni jäänud ja mitmed majapidamised mõneks tunniks ilma elektrita jäänud, saab tõdeda, et viimsilased on keerukate oludega hästi hakkama saanud. „Oli väga rõõmustav näha kodanikualgatusi ja abipakkumisi sotsiaalmeedias. See näitab, et Viimsi on tugev kogukond, kes keerulistes oludes ei jäta üksteist hätta,“ rääkis abivallavanem.
Ka valla poolt olime kõigile osapooltele abis nii palju kui võimalik. Näiteks mindi erakorraliselt appi ka Elektrilevi brigaadile, kes ei pääsenud enam meie haldusalas ühele rikkekohale ligi, mis võttis ära elektri meie naaberomavalitsuselt.

Püsige kodudes – teeolud on jätkuvalt keerulised

Keskkonnaagentuuri hinnangul sajab paljudes kohtades lund ka 13. detsembril ja järk-järgult kasvab ka lumekatte paksus. Lisaks on oodata suuremat lumesadu ka kolmapäeval, 14. detsembril.
Teehooldajad pingutavad selle nimel, et kõikide teede normaalne läbitavus tagada, aga see võtab veel aega. Tasub arvestada, et ka täna on veel liiklus häiritud ja kõik sõiduteed ning kergliiklusteed ei pruugi olla läbitavad.

Abivallavanem Alar Miku sõnul tasuks hoiduda sõidukitega liiklemisest ja ka jala liikudes olla ettevaatlikud. „Soovitan kõigil olla äärmiselt ettevaatlikud ja võimalusel mitte minna sõidukiga liiklema. Parkimiskohtadega on kindlasti paljudes kohtades keeruline ja lisaks on kohti, kus lumi veel ajamata ja on oht kinni jääda. Jalgsi liikudes tasub olla ettevaatlik ja võimalusel hoiduda sõiduteedel kõndimisest, sest see on ohtlik. Sõidukijuhid peavad arvestama pikema pidurdusteekonna ja jalakäijate tavatute liikumistrajektooridega. Palun arvestame üksteisega,“ ütles Alar Mik.

Heiko Leesment
Jane Saks