Valla tänuõhtul tunnustati silmapaistvamaid

1. juuni 2022
Viimsi vastne aukodanik Trivimi Velliste

Teisipäeva, 31. mai õhtul anti Viimsi Artiumis üle tunnustused valla silmapaistvamatele ning tänati neid, kes keerulistel aegadel panustasid nii koroona- kui ka põgenikekriisi lahendamisesse.

Kutsutuid tervitasid Viimsi Artiumi foorumis volikogu esimees Lauri Hussar ja vallavanem Illar Lemetti, kes pidasid ka tervituskõned saabunutele. Volikogu esimees Lauri Hussar rääkis oma kõnest Viimsi Artiumi olulisusest hariduse ja kunstielu kasvulavana. Ühtlasi avaldas ta veendumust, et Artiumist kujuneb kogukonna süda, mis tuksub kogukonna jaoks. Vallavanem Illar Lemetti tõstis oma kõnes esile tänuõhtule kutsutuid, kes on teinud omalt poolt midagi selleks, et Viimsi vald oleks parem paik. Ühtlasi toonitas ka tema, et Viimsi Artium on Viimsile oluline ja väärtuslik.

Esimestena tänati Viimsi Artiumi loomisega seotud inimesi ja äriühinguid. Eraldi tänu anti üle ka praegusele ja eelmisele vallavolikogule, kes Viimsi Artiumi sünni eest on seisnud. Seejärel anti üle külavanema märk Miiduranna uuele külavanemale Henrik Põderile. Järgnevalt andis Lions Club Viimsi Ranna esindaja üle Viimsi aasta pere tiitel, mille pälvis Siiri ja Tarmo Visnapuu, kes on märkimisväärselt panustanud Viimsi elu edendamisesse ja oma aktiivsusega eeskujuks paljudele.  Auhinna „Viimsi vaal“ pälvis OKO Restoranid OÜ, kes on pakkunud oma külastajatele kustumatuid (toidu)elamusi, mis on tõstnud Viimsi atraktiivsust ka toitlustuse poole pealt. Sama äriühingu restoran Noa sai hiljuti väärika tunnustuse - Michelini tärni.

Viimsi valla elutööpreemiaid anti seekord välja kaks. Neist esimese pälvis Rein Kriis, kes on aktiivne kogukonnaliige ja panustanud viimased paarkümmend aastat aktiivselt Viimsi eakate seltsitegevusse. Teise valla elutööpreemia pälvis doktor Krista Kaarlõp, kes aastakümneid töötanud Viimsis arstina ja ravinud tuhandeid viimsilasi. Viimsi valla aukodanikus aunimetuse pälvis Eesti taasiseseisvumisse panustanud Eesti muinsuskaitse seltsi looja Trivimi Velliste, kelle panus kindral Johan Laidoneri pärandi kogumisel, hoidmisel ja tutvustamisel on olnud hindamatu. Velliste rõhutas oma tänukõnes Viimsi väärtust ja olulisust ning tänas omalt poolt selle tunnustuse eest.

Elutööpreemia

Elutööpreemia2

Seejärel anti üle tänukirjad Ukraina sõjapõgenike abistamisel ja koroonaviiruse levikuga toimetulekul abiks olnud inimestele ja organisatsioonidele sotsiaalvaldkonnas. Tänukirjad andis üle abivallavanem Katrin Markii. Haridusvaldkonna tänukirjad andis üle abivallavanem Marju Aolaid. Tänu pälvisid ka vallavalitsuse struktuuriüksused, kes mõlema kriisi lahendamisesse panustasid. Eraldi tunnustuse pälvisid valla elanikkonnakaitse teemadesse vabatahtlikult panustanud kogukonnaliikmed Jako Vernik, Marius Kupper ja Tuuli Räim.

Silmapaistvamaid sportlasi tunnustas abivallavanem Nikolai Bentsler. Esmalt pälvis tunnustuse Armin Evert Lelle, kes on 2022. aasta Eesti meistrivõistluste absoluutklassis kolmekordne kuldmedali ja kahekordne hõbemedali võitja ja kes saavutas sel aastal lühiraja ujumises maailmameistrivõistlustel 7. koha. Järgmisena pääsesid lavale tunnustust vastu võtma korvpalliklubi Viimsi/Sportland meeskond koos oma taustajõududega. Klubi nimel kõneles Tanel Einaste, kes tänas kõiki toetajaid ja kirjeldas rasket tööd, mida klubi on teinud viimastel aastatel.
KK Viimsi
Õhtu muusikalise meelelahutusse panustasid Trio Comodo, klassikatähtede võitja Tähe-Lee Liiv, Viimsi muusikakooli big band, Viimsi laululapsed ja ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhtimisel. Õhtu üheks tipphetkeks oli Rein Rannapi, Maarja-Liis Ilusa ja Marko Matvere ülesastumine saatebändi ja ETV tütarlastekooriga. Kõlasid Rein Rannapi poolt uue seade saanud aegumatud lood „Raagus sõnad“, „Eesti muld ja Eesti süda“, „Vana vaksal“ ja „Rahu“. Õhtu lõppes aga veelgi eksklusiivsema ülesastumisega. Nimelt astus saatebändiga üles Inglismaa solist Ola Onabule Inglismaalt koos ETV tütarlastekooriga. Viimaseks looks, mis publiku juba tõsiselt kaasa tõmbas,  ühinesid lauljaga Viimsi laululapsed ja muusikakooli big band. Saal elas laval toimuvale palavalt kaasa.

Õhtu lõppedes oli huvilistel võimalik giidide abiga uudistada 19. augustil ametlikult avatavat Viimsi Artiumit. Info avakuu sisutiheda programmi kohta leiab juba peagi Viimsi Artiumi kodulehelt ja sotsiaalmeediakanalitest.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond