Vallavanem Illar Lemetti aastalõputervitus 2021

31. dets 2021
Pildil klotsid 2021 vahetumas 2022 numbriks

Head viimsilased!

2021. aasta on saamas ajalooks. See oli ühelt poolt aasta nagu iga teine, teistpidi vaadates aga vägagi eristuv.
Oleme järjekordselt saanud kinnitust, et inimesed on kohanemisvõimelised, rasked olukorrad panevad meid loovalt mõtlema ja kokkuvõttes tuleme hästi toime. Tänu aktiivsetele ja ettevõtlikele inimestele läheb ka Viimsi vallal hästi. Kogukond on toimekas ja ühtehoidev, hoolitakse nii üksteisest kui ka meie elukeskkonnast. Ka valla taasasutamise aastapäeval 20. detsembril toimunud tunnustamisüritusel nägime, et meie keskel elab väga palju häid ja tegusaid inimesi. See tagab erinevate valdkondade kiire arengu ja annab võimaluse tunda uhkust viimsilaseks oleku üle.

Maailmas toimuv mõjutab ka Viimsit. Ohus (vähemalt hinnatasemete mõttes) on meie energiajulgeolek, viirushaigused levivad loetud päevadega ühest maailma otsast teise, globaalsed tarneahelad on raskustes ja Euroopa südames räägitakse võimalikust sõjaohust. Aga olen kindel, et kõigile nendele küsimustele leitakse lahendused ja abivajajaid ei jäeta üksi.

Viimsi vald on jätkuvalt üheks inimeste kõige kõrgema keskmise sissetulekuga omavalitsuseks. Mis on meie edu aluseks? Eks neid tegureid ole mitmeid, aga Rahandusministeeriumi hiljutine analüüs näitas, et on tugev seos inimeste haridustaseme ja sissetulekute vahel. Selgus ka, et kõige suurem kõrgharitud töötajate osakaal on just Viimsi vallas – see on 59%. Väärtustades haridust ja teadmisi võime vaadata kindlalt tulevikku. Haridusaasta on küll läbi saanud, aga tehtud otsused tagavad valdkonna kiire arengu ka lähiaastatel.

Millised on olulisemad rõhuasetused järgmisel aastal? Nendeks võtmesõnadeks on keskkonnahoid, valla uue üldplaneeringu koostamisega alustamine, sporditaristu uuendamine, sotsiaalvaldkonna teenuste arendamine ja palju muud. Ja muidugi, haridusaasta ulatab käe kultuuriaastale – kuidas teisiti see saakski olla, sest ees seisab Viimsi Artiumi avamine.

Viimsi vallas elab paari päeva taguse seisuga 21 946 elanikku, uusi ilmakodanikke on aasta jooksul sündinud 251. Suur aitäh kõigile, kes meie vallas elavad ja on end kodukohta ka sisse registreerinud ning seeläbi valla arengusse panustavad!

Soovin teile kõigile ilusat aastalõppu ja palju õnnestumisi uueks aastaks!

Illar Lemetti
vallavanem