Vallavolikogu võttis vastu neljanda lisaeelarve

12. sept 2023
Volikogu istung

Viimsi vallavolikogu võttis 12. septembri istungil vastu Viimsi valla 2023. aasta neljanda lisaeelarve.

Vastu võetud eelnõuga vähendatakse 100 000 euro võrra eelarve reservfondi vahendeid. Ühistranspordi korralduse eelarvet vähendati 50 000 eurot, sest liinibussides kasutatava gaasi hind on stabiliseerunud ja madalam 2022. aastal prognoositust.

Sporditegevuste ja rajatistega seotud eelarvesse lisatakse Viimsi jalgpalliklubi sihtotstarbeline toetus ja vahendid viimsilaste seas möödunud aastal sooja vastuvõtu saanud uisuväljaku rajamiseks ning tööshoidmiseks.

Suuremad muudatused puudutavad haridusvaldkonda

Haridusvaldkonnas suurendatakse Viimsi ja Randvere kooli töötajate palgafondi. Randvere kooli puhul toimub muudatus majanduskulude vähendamise arvelt, Viimsi kool aga saab täiendavad vahendid seoses täiendava 1. klassi avamisega.

Randvere kooli eelarvesse eraldatakse koolihoone rõdude väikeklassideks ümberehitamiseks 98 240 eurot, sest koolil on vaja õpilaste arvu suurenemisest tulenevalt nelja väiksemat klassi. Viimsi kooli ujula rekonstrueerimiseks ette nähtud kulusid õnnestus vähendada 30 000 eurot, sest tööd kujunesid prognoositust soodsamaks.

Valla eelarvest antakse 100 000 eurot laenu Viimsi Haldus OÜ-le, et finantseerida kooli juurdeehituse ehitajalt üle võetud lepingulisi kohustusi. Ühtlasi vähendatakse eelarve muudatuse eelnõuga laenude teenindamiseks kavandatud vahendeid.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond