Viimsi korteriühistud said teadmisi elanikkonnakaitsest

20. aprill 2022
Elanikkonnakaitse koolitus

Teisipäeval, 19. aprillil toimus Haabneeme koolis elanikkonnakaitse koolitus korteriühistute esimeestele. Praktilisi näpunäiteid kriisideks valmistumisest ja kriisiolukordades tegutsemiseks jagasid Päästeameti esindajad.

Viimsi vallavalitsuse eestvedamisel toimunud koolitusele oli Haabneeme kooli aulasse kogunenud paarikümne korteriühistu esindajad. Koolitust viisid läbi Päästeameti töötajad, kes jagasid infot nii riiklike ametkondade tööst kriisivalmisoleku vallas kui ka praktilisi näpunäiteid sellest, kuidas ja mida ühistu oma liikmetega saab teha, et kriisiolukordadeks paremini valmis olla.

Viimsilase ja Päästeameti hädaolukorraks valmisoleku osakonna juhi Tuuli Räime sõnul ei ole oluline elanikkonnakaitsest rääkimine, vaid ka reaalsete sammude astumine. Päris suurt vastukaja pälvis varjumisega seonduv temaatika, sest varjumiskohtasid kõikides majades ei ole ja sobivaid võimalusi varjumiseks on kogu Eestis vähe. Samas nentisid korteriühistute esindajad, et kuna selle teemaga pole aastakümneid tegeletud, on meil praegu kasutada just need võimalused, mis meil on ja edasi tuleb varjumiskohtadega tööd teha.

Koolitus

Ka korteriühistutel on kriisideks valmisolekul oma roll ja võimalused. Koolitus läbi viinud Marje Verbo sõnul võiks igal korteriühistul olemas olla oma kriisiplaan, mille raames oleks läbi mõeldud, mis saab siis, kui teenused katkevad ja milliseid tagajärgi on sellisele olukorrale võimalik ette näha? Alustada lihtsatest asjadest näiteks keldrite korrastamisest ja remontimisest. Ühistute fookuses peaks olema kindlasti see, kuidas käituda elutähtsate teenuste katkemise korral (elektri- ja soojavarustus, vee- ja kanalisatsiooniteenus ning teabe- ja sideteenuste katkemine). Näiteks kuivkäimlate olemasolu kortermajade läheduses võib olla hädavajalik sellistes olukordades.

Vallavalitsus tänab kogukonnaliikmeid ja elanikkonnakaitse valdkonna eksperte Jako Vernikut, Marius Kupperit ning Tuuli Räime koolituse ettevalmistamise ja läbiviimise ning Marje Verbot Päästeametist põhjaliku loengu eest.

Kriisideks valmisoleku põhitõdesid saab lugeda lehelt https://www.olevalmis.ee/ ja Viimsi vallas kriiside lahendamist puudutavat infot leiad https://www.viimsivald.ee/kriis.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond