Viimsi Noortekeskus sai tähelepanuväärse tunnustuse

8. veebr 2022
Viimsi Noortekeskuse kollektiiv

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Haridus- ja Noorteametiga tunnustab igal aastal üleriigiliselt noorsootöö valdkonna parimaid. „Noorte Heaks Tänu 2021“ laureaadid kuulutati välja täna pidulikul tunnustussündmusel. Viimsi Noortekeskus jõudis aasta noortekeskuse kategoorias kolme nominendi hulka.

Möödunud aasta oli Viimsi Noortekeskuses põnev, mitmekülgne, proovile panev ning õpetlik. Kinni haarati peaaegu igast võimalusest, mis avanes arendamaks noorsootöö teenust vallas ning viimaks noorsootöö sõnumit laiemalt kogukonda.

Kevadel ja suvel pakkus noortekeskus Viimsis, Püünsis, Randveres ja Kelvingis tegevusi, mis toetasid noorte sotsiaalsete oskuste arengut ning mis võimaldas viia noorsootöö tegevused noorteni, kes igapäevaselt asutuse hallatavaid keskusi ei külasta.

Suvegraafikusse mahtusid keelelaagri „Keeles peitub rõõm“ kaks vahetust, kus muukeelsed noored said keelekümblusmeetodi toel arendada eesti keelt ning luua põhjapanevaid ja tuge pakkuvaid sõprussuhteid. Toimus Viimsi Õpilasmalev, kus noored said töökogemuse, tehes heakorratöid valla erinevates paikades või töötades firmades.

Sügisel avati keskused taas Viimsis ja Püünsis, kus pakutakse noorsootöö tegevusi avatud noorsootöö meetodil. Randveres tehakse koostööd Randvere kooliga.

Edukalt on alustatud noortevolikogu liikmete nõustamist ja koostööd noorte omaalgatuse toetamisel. Lisaks tavapärastele foto-, kokandus-, keraamika- jt ringidele on noortekeskus pihta hakanud uuendusliku huviringiga, mis puudutab noorte projektikoolitust ja omaalgatust.

Tänavu esitati „Noorte Heaks Tänu 2021“ tunnustamisele 121 noortevaldkonna silmapaistvat tegijat, kelle seast noortevaldkonna katusorganisatsioonide, Haridus- ja Noorteameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajate põhjaliku hindamise tulemusena selgus 41 nominenti, kellest 13 kuulutatati galal laureaatideks.