Viimsi sademeveelahendusi toodi Euroopas eeskujuks

19. sept 2022
Imre Saar foorumil kõnelemas

Möödunud nädalal tutvustas Viimsi vallavalitsuse esindus üle-Euroopalisel seminaril valda rajatud säästlikke sademeveelahendusi.

14. ja 15. septembril toimus Ateenas üleeuroopaline kliimamuutustega kohanemise foorum EURESFO 2022. Ehitus- ja kommunaalosakonna kommunaalteenistuse juhataja Imre Saar rääkis foorumil Viimsi LIFE projekti kogemusest säästlike ja looduspõhiste sademeveelahenduste kavandamisest. Samuti tutvustas Viimsi vald oma kogemust tarkade sademeveelahenduste rajamisel.

Paneeldiskussioonil keskenduti säästlike sademeveelahenduste rajamisele linnalises keskkonnas ja arutati võimalusi suurendamaks omavalitsuse kohanemist erinevatele kliimamuutustega. Suur rõõm on selle üle, et meie tegemisi looduslähedaste sademeveelahenduste rakendamisel toodi eeskujuna välja ja osalejatele pakkusid meie targad lahendused suurt huvi.

Foorumil osalesid erinevad omavalitsused ja organisatsioonid üle Euroopa. Seminari korraldas Euroopa Keskkonna Agentuur ning ICLEI Euroopa Sekretariaat, mis koondab endas säästvale arengule suunatud kohalike omavalitsusi.

Alar Mik
abivallanem