Viimsi vald hakkab toetama ka individuaal- ja paarispordialadel võistlevaid sportlasi

16. juuni 2022
Olümpiakomitee lipp

14. juunil võttis Viimsi vallavolikogu vastu korra, mille alusel on 2023. aastast võimalus toetust saada individuaal- ja paarispordiala sportlastel.

Spordi valdkonda kureeriva abivallavanema Nikolai Bentsleri sõnul on see samm võrdsema kohtlemise poole. „Meil on tugevad meeskondlikel aladel tulemusi tegevad sportlased, kelle toetamiseks on varasemast süsteem olemas, aga individuaal- ja paarisaladel see puudus. Seega täidab uus kord tühimiku ja annab võimaluse ka üksi või paaris võistlevatel sportlastel saada vallalt vajalikku tuge,“ selgitas Bentsler.

Toetatavate alade alla kuuluvad olümpiaprogrammi ja Eesti Olümpiakomitee poolt tunnustatud spordialad ja toetuse taotleja peab olema Viimsi valla elanik olnud katkematult vähemalt eelneva aasta. Toetusi eraldatakse kord aastas ja summa, mis valla eelarves toetusteks ette nähakse on aastas 20 000 eurot. Toetus määratakse sportlastele, kes on osalenud olümpiamängudel, teinud silmapaistvaid tulemusi maailma- või Euroopa meistrivõistlustel või olümpiakomitee poolt tunnustatud alade tiitlivõistlustel. Toetusena makstavad summad ulatuvad 2500 eurost 1000 euroni.

Toetuse saamiseks tuleb esitada avaldus Viimsi vallavalitsuse kultuuri- ja spordiosakonnale järgmise kalendriaasta kohta 1. septembriks. Toetuste saamine otsustatakse hiljemalt 1. detsembriks.

Foto: Wikipedia (Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

Heiko Leesment
avalike suhete osakond