Viimsi vald taotleb Interreg meetmest rahastust

10. okt 2022
Purskkaevude väljak

Viimsi vald esitas oktoobri alguses Interreg meetmesse taotluse nimega „Multidimensional storm water treatment in urban areas for cleaner Baltic Sea”, lühendiga MUSTBE. Projekti MUSTBE kestvuseks on kavandatud 3 aastat (2023-2026).

Projektipartnerite ühine väljakutse on digitaalsete ja tehniliste lahenduste väljatöötamine sademevee valdkonna kavandamisel. Lisaks õppimine, kuidas seeläbi parandada linnalises keskkonnas sademevee käitlust.

Projekt jaguneb kokku kolme tegevussuuna vahel. Esimene tegevussuund keskendub analüüsidele ja kavandamisele – alates valgala andmetest ja hüdraulilisest mudelist kuni konkreetse tehnilise lahenduseni. Teine tegevussuund on seotud pilootalade ehitamisega. Ja kolmanda suuna tegevustes keskendutakse monitoorimisele, teabe vahetusele ja koostööle.

Kokku rajatakse viis pilootala, millest üks ala asub Viimsis. Viimsi pilootala on kavandatud Randvere tee 21 kinnistule, kuhu rajatakse sademevee äravoolu viivitav, sademevett puhastav ja tarklahendustega jälgitav kogukonna park. Alale on kavas luua vihmaveel töötav purskkaev, lisaks erinevad veega seotud alad ja lahendused, et seeläbi kujundada meeldiv ja inimkeskne avalik ruum.

Taotluse kohaselt on Viimsi vald projekti juhtpartner ja lisaks osaleb partneritena veel 7 asutust kokku kolmest riigist (Läti, Soome, Rootsi). Koostööd tehakse nii omavalitsuste kui ka ülikoolidega.

Projekti eelarveks on kavandatud 3 980 476 eurot, millest taotletav Interreg meetme toetus moodustab 80% (3 184 381 eurot). Viimsi valla tegevuste eelarve on kavandatud kokku mahus 665 688 eurot, millest omafinantseering moodustab 133 138 eurot.

Alar Mik
abivallavanem