Viimsis tähistati Eesti Vabariigi sünnipäeva

24. veebr 2022
24. veebruar 2022

Viimsis on saanud traditsiooniks koguneda vabariigi sünnipäevahommikul mere äärde vabaõhumuuseumisse, et koos päikesetõusuga heisata sinimustvalge lipp. Samuti viiakse lillepärjad Eesti Vabadussõja vägede ülemjuhataja kindral Johan Laidoneri mälestusmärgi juurde Viimsi mõisapargis.

Viimsi vallavanem Illar Lemetti rõhutas oma kõnes, et 104 aastat ei ole iseenesest väga pikk aeg, aga selle aja sisse on mahtunud paljutki. „Iseseisva riigi loomine, vabadussõda, riigi ülesehitamine, erinevad okupatsioonid, riigi taasiseseisvumine ja ülesehitamine. Me naudime täna vabadusi, mis paljudes riikides pole inimestele kättesaadavad, meil on olnud muljetavaldav majandusareng, meil on oma keel ja kultuur – seega on mida hoida, on mida kaitsta. Koos meie riigi sõpradega me seda vajadusel kindlasti ka suudame,“ ütles ta.

Viimsi vallavolikogu esimees Lauri Hussar juhtis oma sõnavõtus tähelepanu sellele, kui palju hoolt ja kaitset vajab meie iseseisvus. „Täna, meist üldse mitte kaugel, vähem kui 1300 kilomeetri kaugusel toimuvad sündmused näitavad, kui habras võib olla iseseisvus ja kui palju julgust ja kindlat meelt vajab selle eest seismine ja selle kaitsmine,“ rõhutas Hussar.

Pärgade asetamisel Laidoneride mälestusmärgi jalamile sõnas Viimsi Vallavolikogu liige Jan Trei, et täna valitsevad maailmas keerulised ja ärevad ajad. „Olgu selleks tervisekriisiga tegelemine või aina muret tekitavam julgeolekuolukord Euroopas, meil on seda enam vaja ühtekuuluvustunnet ja mõtiskleda oma riigi alustalade üle. Meie riigi alustalad on tegusad inimesed. Palju tegusaid inimesi elab Viimsis, meie kogukonnas. Mida tegusamad on inimesed ja tugevamad omavalitsused, seda tugevam on meie riik. Ja väga oluline on tähistada riigi sünnipäeva selliste üritustega nagu me täna siin teeme,“ sõnas ta.

Elagu Eesti ja elagu Viimsi!