Viimsisse lisandub uusi võimalusi treenimiseks

13. aprill 2022
Pildil võimlemislinnak

Viimsi vallavalitsus paigaldab mai lõpus neli väiksemat võimlemislinnakut, et suurendada vabas õhus aktiivse liikumise võimalusi.

Viimsi vallavalitsus on tellinud pilootprojektina neli väiksemat võimlemislinnakut,  mis paigaldatakse Krillimäe ja Reinu tee ristmikule, Kalmistu teel terviseraja algusesse, Leppneeme mänguplatsile ja Püünsi külaplatsile. Projekti ja asukohtade valiku on heaks kiitnud vallavolikogu spordikomisjon ja paigaldamisega alustatakse maikuu viimasel nädalal.

Võimlemislinnakute projekti juhtiva abivallavanem Nikolai Bentsleri sõnul laiendavad uued väiksemad linnakud kohalike elanike võimalusi trenni teha. Paigaldatavad võimlemislinnakud on mõeldud ronimiseks ja rippes või toengus harjutuste tegemiseks.

„Meie jaoks on oluline seista hea selle eest, et viimsilaste elukeskkonnas leiduks piisavalt võimalusi liikumiseks. Mida paremad need võimalused on ja mitmekesisem valik, seda suurem on tõenäosus, et inimesed leiavad tee värskes õhus liikumise ja sportimise juurde,“ ütles Bentsler, kelle sõnul said võimlemislinnaku asukohad hoolikalt valitud. „Ühelt poolt on need kohtades, kus inimesed juba täna käia ja sporti teha armastavad, aga teisalt pakuvad neis kohtades täiendava treeningvõimaluse, mida varem piirkonnas polnud,“ selgitas Bentsler.

Uued võimlemislinnakud on mõeldud eri vanustes huvilistele. Abivallavanema sõnul on tegemist pilootprojektiga ja kui inimesed nende kasutuse omaks võtavad, on võimalik tulevikus taolisi lahendusi juurde paigaldada.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond