Viimsit külastas Ukraina digipöörde ministeerium

8. sept 2023
Ukraina delegatsioon

Reedel, 8. septembri hommikul kohtusid vallavalitsuse esindajad Viimsi Artiumis Ukraina digipöörde ministeeriumi delegatsiooniga, kellele tutvustati  Artiumit ning vallas kasutatavaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) lahendusi.

Kohtumisel tervitussõnad lausunud vallavanem Illar Lemetti sõnul on aastaid kestnud IKT-alane koostöö Ukrainaga oluline. Vallavanem avaldas lootust, et ehk on Viimsi kasutatavatest digilahendustest võimalik leida neid ideid ja mõtteid, mida saab Ukrainas sealse kogukonna hüvanguks ära kasutada.

Ukraina digipöörde ministeeriumi visiidi eesmärk oli koguda kogemuslugusid ja inspiratsiooni kohalikes omavalitsustes digipööretest. Täpsem huvi oli ukrainlastel kohalike omavalitsuste digiteenuste ja nende korralduse osas. Lisaks uuriti selle kohta, millised on ametnike digiharjumused ja millised on tegevused uute programmide juurutamisel. Huvi pakkus ka see, kuidas kasutatakse IKT-d inimeste kaasamiseks. Enim küsimusi pälvis erinevate rakenduste ja programmide kasutamine, administreerimine ja uuendamine.

Ukraina esindajatele tutvustas vallavalitsuse IKT korraldust arendusosakonna juhataja Ivar Hendla ja protsessijuht Kristi Berggren. Viimsi vallavalitsuse loodud VAAL rakendusest rääkis ehitus- ja kommunaalosakonna vanemspetsialist Margus Sööt.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond