Eesti meistrid avaveeujumises on viimsikad

5. okt 2023
foto

Juba teist aastat on Eesti parim naisavaveeujuja 15-aastane viimsilane Kirke Mõtsnik.

Oma eelmise aasta meistritiitleid õnnestus Kirkel kaitsta nii 5 km (1:05:27,6) kui ka 10 km (2:15:00) distantsil, olles 5 km loomulikult ka parim juunioride U17 arvestuses. Lisaks meistrivõistlustele oli TOPi ujumisklubi kasvandik Eesti parim ka seitsmest etapist koosneval Eesti Ujumisliidu seeriavõistlusel.

Viimsi Veeklubi esindav samuti 15-aastane Karola Paju saavutas oma esimese Eesti täiskasvanute klassi poodiumikoha 10 km distantsil, kus võitis pronksmedali. 5 km distantsil tuli Karola noorte U15 arvestuses Eesti meistriks. Seeriavõistlusel jäi kõrge koht saavutamata, kuna suve alguses keskendus tüdruk veel basseini tiitlivõistlustele, võites noorte Põhjamaade meistrivõistlustel 200 m rinnulidistantsil pronksi.

Üliraskel 10 km maratondistantsil oli stardis veel kaks Viimsi esindajat: Merili Palu (Viimsi Veeklubi), kes saavutas 5. koha, ja Kristiina Arusoo (U-Klubi), kes lõpetas 6. kohaga. Meeste lippu hoidis suvel kõrgel Jorven Nopponen (Viimsi Veeklubi), kes tuli 5 km Eesti meistriks juunioride U19 klassis.

Seenioride arvestuses ehk mastersujumises tuli Eesti meistriks 3,3 km distantsil Kristiina Arusoo (40-44) ja teise koha ujusid välja Külli Mõtsnik (45–49, 21CC Triatloniklubi) ja Romet Tepper (45–49, Viimsi Veeklubi). Kristiina oli edukaim 40–49 vanuseklassi ujuja ka seeriavõistluse koondarvestuses.

Lisaks medalivõitjtatele osales suve jooksul erinevatel avaveeujumise võistlustel meeldivalt palju Viimsi noori, kes kindlasti ladusid sellega hea põhja sügistalviseks basseiniujumise hooajaks. Jääme ootama sama aktiivset osavõttu nii noorte kui ka kõigi täiskasvanud harrastajate poolt juba uuel aastal, kui taas on ootamas kõigile avatud avaveeujumisi pea igal suvisel nädalavahetusel.