Emotsionaalne Argentiina tango sobib nii paaridele kui ka üksikutele

2. veebr 2023

Argentiina tango erineb teistest tantsudest oma suurema emotsionaalse sideme ja improvisatsioonilisuse poolest. Tants sobib igaühele, olenemata east või eelnevast tantsukogemusest.

Tegu on suurepärase ajaveetmise vormiga nii paaridele kui ka üksikutele inimestele mõnusas ühises seltskonnas. Lisaks ka võimalus iseennast paremini tundma õppida.

Oleme õpetanud tangot Tallinnas, Märjamaal, Pärnus, Tartus, Viljandis ja Tabasalus. Sellest hooajast alustame tantsuõpetusega ka Viimsis.

Argentiina Tango Keskus õpetab Eestis tangot kaheksandat aastat. Tore on nentida, et viimastel hooaegadel on peaaegu kõik trenni tulnud inimesed sellele imetoredale tantsule ka truuks jäänud. Meie suur soov on tutvustada Argentiina tangot kui uut ja põnevat tantsu võimalikult paljudele inimestele eelkõige koduses Eestis, kus tantsimine on olnud au sees juba aastasadu.

Toome Eestisse traditsiooniliselt ka õpetajaid maailma tipptantsijate seast. Nagu eelmisel aastal, külastavad Eestit ja annavad siin tunde ka sel aastal 2021. aasta mõlemad tango maailmameistrivõistluste (Mundial de Tango) võitjapaarid: Barbara Ferreyra ja Agustin Agnez ning Yanina Muzyka ja Emmanuel Casal.

Argentiina tango ajalugu
Argentiina tango sai alguse 19. sajandi alguses Rio de la Plata jõe suudmealadel, praeguses Argentiinas ja Uruguais. Tants koondas endasse ajalooliselt Euroopa populaarsemate seltskonnatantsude sugemeid, millele lisati vürtsi mustanahaliste Aafrikast pärit tantsijate liigutuste sissetoomisega. Kuna tantsu juured asuvad suures osas euroopalikes tantsudes, on see tants väga sobilik ja jõukohane ka meile, eestlastele.

Teadlased on tõestanud, et Argentiina tango on üks paremaid kui mitte parim tegevus nooruslikkuse säilitamiseks. See sisaldab endas pilatese, tai-chi, jooga ja meditatsiooni ideid ja elemente.

Tänapäeval jaguneb Argentiina tango kui tants klassikaliseks tangoks ja kaasaegseks tangoks (nn tango nuevo). Klassikaline tango omakorda hõlmab sotsiaalset ja lavatangot. Argentiina Tango Keskus õpetab eelkõige sotsiaalset klassikalist tangot, aga omab kogemusi ka lavatango ja kaasaegse tangoga.

Ajalooliselt on Argentiina tango olnud korduvalt keelatud, küll poliitilistel põhjustel Argentiina sõjaväelise diktatuuri ajal eelmise sajandi keskel, kui olid üldse keelatud kõik suuremad rahvakogunemised. Keelatud oli tango Argentiinas regiooniti ka varasematel aegadel, kui liialt amoraalne tants omaaegses mõistes.

Euroopas sai Argentiina tango uue hoo sisse käesoleva sajandi alguses, kui klubimuusikasse hakati lisama Argentiina tangole iseloomulikke meloodiakäike ja Euroopas andsid etendusi Argentiina tango lavatantsu showgrupid.

Praegu tantsitakse Argentiina tangot pea kõigis suuremates linnades nii Euroopas kui ka väljaspool seda. Maailmas ringi liikudes on võimalik leida pea igas suuremas asustatud punktis koht, kus seda imelist tantsu saab õhtuti tantsida. Tallinnas toimuvad regulaarsed tantsuõhtud (milongad) esmaspäeviti, neljapäeviti ja valdavalt ka laupäeviti. Pühapäevadel toimuvad tantsuõhtud Laitse lossis, mis on saanud tangolossi nime tangotantsijate seas sealsete ürituste tõttu. Milongasid korraldatakse ka Tartus, Pärnus ja Viljandis. Mitu korda aastast toimuvad tangolaagrid ilusates kohtades Eestis. Lisaks toimuvad rahvusvaheliselt pea igal nädalal erinevad tangoüritused Euroopa suurlinnades ja nende lähiümbruses.

Loodame teile pakkuda põnevaid avastamishetki uue tantsuga tutvumisel ja meeldivat ühist õhtust ajaveetmist tantsusaalis. Ootame väga huvilisi selle imelise ja pika ajalooga tantsuga tutvuma!

Liitu ka sina!
Argentiina tango kursus alustab 2. veebruaril, tunnid toimuvad neljapäeviti kell 20–21.30 Viimsi huvikeskuses.

Ilmari Mäng
tangoõpetaja