Esmakordselt toimuvad kuue riigigümnaasiumi ühiskatsed

2. veebr 2023

Meil on väga hea meel tõdeda, et Viimsi gümnaasiumisse soovitakse õppima tulla, ning teeb ka rõõmu, et meie juures õpib palju Viimsi valla noori. Sel aastal saab Viimsi gümnaasiumi sisseastumise maraton alguse 10. märtsil, mil avatakse vastuvõtukatsetele registreerimine. 2023/24 õppeaastal, kui kool tähistab oma 5. sünnipäeva, alustab meie juures gümnaasiumiteed juba 8. lend. Uueks õppeaastaks võtame vastu kuni 204 õppijat.

Oluline muudatus sisseastujate jaoks on, et esmakordselt toimuvad kuue Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumi (HarTa) ühised sisseastumiskatsed (ühine e-test). See tähendab, et nendele 9. klassi õpilastele, kes soovivad 2023. aasta sügisel alustada gümnaasiumiõpinguid ühes kuuest Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumis, toimuvad ühiskatsed. Nendeks riigigümnaasiumideks on Viimsi gümnaasium, Tallinna Mustamäe riigigümnaasium, Tallinna Pelgulinna riigigümnaasium, Tallinna Tõnismäe riigigümnaasium, Saue riigigümnaasium ja Tabasalu gümnaasium. Õppija saab valida kuue riigigümnaasiumi seast kolm kooli, kuhu kandideerida, ning panna need ka vastavalt oma eelistusele järjekorda.

Kuue kooli ühine sisseastumise e-test toimub 1. aprillil kell 10–13 EISis, mis on kandidaatidele tasemetööde sooritamise ajast tuttav keskkond. Viimsi valla koolide lõpetajad saavad sisseastumistesti sooritada mugavalt oma koolis. Oleme selle koostöö eest valla koolidele väga tänulikud. Test koosneb nelja valdkonna ülesannetest: eesti keel, matemaatika, inglise keel ja loodusteadused. Sisseastumistesti tutvustus ja  näidisülesanded on leitavad Viimsi gümnaasiumi kodulehel.

24.–26. aprillil toimub vastuvõtukatsete vestlusvoor. Eelmiste aastate kogemus veebis läbiviidavate vestlustega on saanud positiivse tagasiside nii sisseastujate kui ka läbiviijate poolt ning seetõttu jätkame samamoodi. Vestluse eesmärk on anda hinnang põhikooli riiklikus õppekavas välja toodud üldpädevustele, selgitada välja õpilase huvid ja motiveeritus pühenduda gümnaasiumiõpingutele ning koolivaliku põhjused.

Viimsi gümnaasiumis on tänaseks väga hästi toimiv moodul- ja mentorsüsteem. See on ka üks oluline põhjus, miks meile õppima tullakse. Hea meel on, et sarnast süsteemi kasutavad vähemal või suuremal määral tänaseks juba ka mitmed teised koolid. Jagame koolina alati hea meelega oma kogemust ja teadmisi ning käime ka ise teiste häid praktikaid õppimas. Moodul- ja mentorsüsteemi pidev ja arendustöö on oluliseks osaks meie kooli igapäevatöös. Sellel õppeaastal saab sisseastuja valida kuue mooduli seast, milleks on loodus ja keskkond, majandus, reaalmoodul, kirjandus, keel ja kultuur, inimene ja sport ning 21. sajandi meediaruum.

Viimsi gümnaasiumi õppijad väärtustavad õppimist. Meil on hea meel nii meie õppijate õpitulemuste kui ka lõpetajate riigieksamite tulemuste üle. Õpirõõmsad õppijad ja tööõnnelikud õpetajad on Viimsi gümnaasiumis pigem reegel kui erand. Õppijad on koolis terviklikult toetatud läbi mentorluse ning õppijate õpijõudlust ja vaimset tervist toetatakse regulaarselt ja süsteemselt. Samamoodi on õpetajate heaolu Viimsi gümnaasiumis olulise tähtsusega. Meie koolis tunnevad ennast hästi nii õppijad kui ka õpetajad. Soovime edu kõikidele sisseastujatele ja kohtume Viimsi gümnaasiumis!

Kas teadsid, et…?
20.–22. veebruaril on toimumas Viimsi gümnaasiumi õpilasvarjupäevad. Õpilasvarjutamine ehk gümnaasiumi õppijate varjutamine annab põhikooli lõpetajale hea võimaluse näha ja ise kogeda ühte gümnasisti päeva – tutvuda tulevaste koolikaaslaste ja õpetajatega ning omal käel järgi proovida, kui pikk või hoopis lühike on üks 70-minutiline koolitund.

Olulised sisseastumise kuupäevad:
10.–19. märts vastuvõtukatsetele registreerimine
1. aprill kirjalik vastuvõtutest EISis (e-test)
24.–26. aprill vastuvõtukatsete vestlusvoor (veebis)
16.–21. juuni sisseastumisdokumentide esitamine
26. juuni koolipoolne lõplik õppijakoha kinnitamine