Jooga – sügavam ühendus oma pärisolemusega

15. veebr 2023
foto

Joogaga alustasin ülikoolis, mil mul tervislikel põhjustel ei olnud enam võimalik spordiklubi rühmatreeningutes käia. Peagi avastasin, et iga kord pärast joogatundi on eriliselt selge ja mõnus olla. 

Kirjutasin toona parajasti oma bakalaureusetööd Tartu Ülikooli romanistika erialal ning iganädalane joogapraktika aitas kõvasti kaasa keskendumisele ja üldisele heaolu tundele. Hiljem elus selgus, et mul on ATH, millega muuhulgas võivad kaasneda ka meeleoluhäired, segadus nii enda sees kui ka elus üldiselt. Joogapraktika on olnud mu maandav salavõti, mis on aidanud kiire elutempoga toime tulla ja üleüldiselt probleemidest kõrgemale tõusta. 

Kolisime abikaasaga Viimsisse 9 aastat tagasi, kui meie perre sündis neljast lapsest esimene. Emadus on samuti üks nendest kogemustest, mis lennutab piltlikult teisele planeedile. Kõik elulised ja hormonaalsed muudatused olid mulle tõeline ellujäämiskursus, millest taastumisel on taas joogapraktikal olnud ülioluline osa. 

Jooga tähendab ühendust – ühendust omaenda kehaga, kõrgemate teadmiste ja algallikaga. Teooria ja praktika on tegelikult lihtsad, tuleb ainult endas leida soov ja aeg, et tulla joogatundi. Tulemused on sügavad ja tõhusad – elus paranevad kõik valdkonnad: üldine heaolu, suhted, seksuaalsus ja ka küllus, terviklik harmoonia. Ehk jooga ei ole ainult asendid joogamatil ja „OM-i“ laulmine, vaid sügavam ühendus oma pärisolemuse ja elu kõigi aspektidega. Samuti ei ole jooga seotud mingi kindla religiooniga, vaid on pigem väga praktiline ja teaduslik lähenemisviis elule. 

Koos laste saamisega on ka minu enda joogatundide rõhuasetus arenenud. Rasedana andsin tunde beebiootajatele Viimsi huvikeskuses ühe hooaja aastal 2016. Tänasel päeval, kolmapäeviti kell 10–11 toimuvad Elujõusaalis joogatunnid “Ema ja laps” väikelaste emadele. Tunnis saavad emad oma väikesed endaga ühes võtta ja samas ise praktiseerida joogat – kogeda lõdvestust ja sünnitusest taastumist ning õppida olema ühenduses päriselt iseendaga ajal, mil ümbritsev on tormiline. Nelja lapse emana näen ka jooga suurt kasu lastele. Tunnetega toimetulek, maandatus ja meelerahu on peamised märksõnad, mida mängulises lastejoogas praktiseerime. Tunnid toimuvad ka pühapäeviti kell 11–12 Viimsi Artiumis.

Kõik tunnid on eelregistreerimisega, sest nagu (lastega) elus ikka, tuleb ette ootamatusi. Üritused on kirjas Facebooki grupis “Viimsi lapsed: laste- ja pereüritused, huviringid, mõtted ja muud teemad”. Aga võib ka otse kirjutada messengeri Diana Helen Allese või helistada 5345 5893.

Foto: Triin Maasik

Diana Helen Allese
treener