Kas Sina leiad aega liikumisaastal õnnelikuma ja tervema iseenda jaoks?

31. jaan 2023
foto

2023. aasta on kuulutatud liikumisaastaks. Kultuuriministeeriumi tellitud ning Ühenduse Sport Kõigile koordineeritud uuringust on selgunud, et kõigest 40% täiskasvanutest ning 25% lastest on kehaliselt piisavalt aktiivsed. 

Aastatega on vähenenud kehalise aktiivsuse roll nii tööl kui ka koduses elus, samal ajal on muutunud ebatervisliku toidu kättesaamine mugavamaks ning seeläbi on suurenenud ka selle tarbimine. Seejuures võiksime enda tervise säilimise ning hea enesetunde nimel piisavalt liikuda.

Õnneks saame Viimsis nautida terviseradadel talveilus suusatamist ning juba üsna pea taas päiksekiirte käes rannas jalutamist. Kuid kahjuks ei ole alati looduses liikumiseks aega. Seetõttu kutsume kõiki viimsilasi leidma enda jaoks meeldiv treening, millega vähemalt paar korda nädalas tegeleda. Aktiivsemaks eluviisiks on võimalusi tohutult ning kindlasti leidub igaühele midagi, mis aitaks olla tervem, õnnelikum ja energilisem!

Viimsi huvikeskuses on valikut igale vanusele, alustades beebide võimlemisest ning lõpetades seenioride treeningutega.

Seekordses artiklis lasime täiskasvanutele mõeldud treeningute juhendajatel lühidalt tutvustada enda tunde, et saaksite aimu, milline võiks just Sulle sobida! Boonusena on enamus tundides esimene kord uutele huvilistele tasuta. Tule proovima ning ehk leiadki endale meeldiva füüsilise ning vaimse tervise hoidja.

CAPOEIRA SPORDIKOOL
T, N kell 18.30–20 ja P kell 13–14 Viimsi Artiumi treeningsaalis (Randvere tee 20).

Mis on Capoeira ning kellele see võiks sobida?
Capoeira on unikaalne Brasiilia võitluskunst, mis arendab inimest igas suunas – nii füüsiliselt, vaimselt kui ka muusikaliselt. Olenevalt grupist koosnevad trennid enesekaitsest, jõutreeningust, akrobaatikast, venitusharjutustest, koordinatsiooniharjutustest, vastupidavustreeningust, muusikainstrumentide ja portugali keele õppest jne. Kõik treeningud on erinevad ja väga põnevad ning toimuvad energilise muusika saatel. Sobib igas vanuses inimestele. 
Lisainfo ja registreerumine: tel 552 3300, info@tcs.ee, www.TCS.ee.

MEDITATIIVSE HATHA JOOGATUND JA MEDITATSIOONIPRAKTIKAD
R kell 18.15–19.45 Viimsi Artiumi treeningsaalis (Randvere tee 20).

Mis on meditatiivne hatha jooga ja kellele see võiks sobida?
Meditatiivses hatha jooga ja meditatsioonitunnis on ühendatud klassikaline hatha jooga läbi hingamisrütmide ja dünaamilise liikumise, mille koosmõjul tekib meditatiivne seisund, kus rahuneb nii meel kui ka keha. Läbi sügava lõdvestuse saab keha alustada isetervenemist. See ei ole tavaline joogatund ja erineb kõigist olemasolevatest joogatundidest. Tunnis põimin kokku tunni teemaga seonduvad jooga asanad, meditatsiooni- ja hingamistehnikad, iidsed tarkused ja energeetilise tervenduse, mis põhineb kogutud teadmistele ja praktikatele läbi mu terapeuditöö ja isikliku arengu. Sobib kõigile neile, kes soovivad leida sügavama rahu, õppida ennast paremini tundma ja saada lihtsad tööriistad igapäevaelu pingetega toimetulekuks.
Lisainfo ja tundi registreerumine: maivi.talving@gmail.com

ASHTANGA VINYASA JOOGA    
R kell 13.30–14.30 Viimsi huvikeskuse treeningsaalis nr 2 (Nelgi tee 1).

Mis on ashtanga vinyasa jooga?
Ashtanga vinyasa jooga (AVY) on hatha jooga dünaamiline vorm, kus kesksel kohal on pidev ühtlane sügav hingamine koos liigutuste sünkroniseerimisega. AVY liikumine tõstab kehatemperatuuri, lihased ja siseorganid puhastuvad ning jääkained väljuvad kehast. Lisaks paraneb vereringe, suureneb painduvus, keha muutub tugevamaks ning meel rahulikumaks. AVY ühendab keha, meele ja hinge üheks tervikuks, seega pakub nii kehalist koormust kui ka meditatsiooni samal ajal. Paranevad rüht, selja- ja õlapinged, vähenevad ärevus ja stress ning paraneb elukvaliteet.
Lisainfo ja tundi registreerumine: helenlasn@gmail.com.

VINYASA JOOGA 
E kell 19.15–20.30 Viimsi Artiumi treeningsaalis (Randvere tee 20).

Mis teeb Sinu vinyasa jooga treeningud eriliseks ja kellele need võiksid sobida? 
Jooga on keha ja vaimu origami. Me tegeleme joogaga, et avardada meelt ja arendada kujutlusvõimet. Joogapraktika on dialoog vaimu ja keha vahel, mida vahendab hingamine, inimese sisemine atmosfäär ja kosmiline materjal. Me liigume erinevate vormide vahel, loome uusi ühendusi iseendas, ümberkorraldades füsioloogiat ja seeläbi muutes oma psühholoogiat. Me loome tingimused sügavamaks enesetunnetamiseks ja teadvuse avardamiseks. Jooga on selleks üks parimaid vahendeid.
Lisainfo ja tundi registreerumine: einla.annamaria@gmail.com.

MATIPILATES
K kell 9–10 Viimsi huvikeskuse suures saalis (Nelgi tee 1).
R kell 12–13 Artiumi treeningsaalis (Randvere tee 20).

Mis teeb Sinu pilatese tunni omanäoliseks ja kellele see võiks sobida? 
Esimene pilatese tund on alati uuele tulijale TASUTA. Sa pead tunnetama, kas see tund sulle üldse sobib ja meeldib. Omanäoliseks teeb pilatese see, et lisaks füüsilisele tervenemisele, oma jõujaamaga kontakti loomisele ja Pilatese harjutuste õppimisele on oluline roll ka emotsionaalsel tervenemisel. Seda tuge on inimestel periooditi väga vaja. Sammhaaval pehmelt ja toetavalt on see abi minu tundides alati olemas ning viimased kaheksa aastat olen pühendunud õppija ja eestvedaja olnud selles valdkonnas. Õpid endaga mõnusas kontaktis olema ja muidugi hoolitsema oma selja tervise eest. Pilatesega saab hakkama igaüks – seda saab kombineerida harjutustega nii päris algajale kui ka edasijõudnule, mehele, naisele, vigastusest taastujale, vanemale ja noorele. Tunde ei anna ma rasedatele, olles kolme lapse ema, siis omast kogemusest soovitan rasedatele mõeldud eraldi jooga- või pilatsetundide gruppe.
Tundi tuleb alati registreerida: tel 513 2886 või kristi@skillconsult.ee.

PILATES PLUSS TREENINGUD 
K kell 19–20.15 Viimsi Artiumi treeningsaalis (Randvere tee 20).

Mis teeb Pilates Plussi eriliseks ja kellele see võiks sobida? 
Pilates Plussi erilisus seisneb selles, et treeningud on tavalisest pilatesest mitmekülgsema ülesehitusega – lisaks klassikalisele matipilatesele sooritatakse palju füsioteraapia- ja fitnessharjutusi pilatese “võtmes”. Samuti kasutatakse hulgaliselt lisavahendeid. Näiteks kummilindid, pilatese rullid, pallid, rõngad, massaažipallid, lisaraskused jne. Treening sobib igas vanuses inimestele ning tähtsust ei oma varasem kogemus. Selles trennis kombineeritakse harjutusi vastavalt harrastajale – algajale kergem ja kogenud treenijale raskem versioon.
Lisainfo ja registreerumine: www.pilatespluss.ee, tel 5385 9570, e-post terje@pilatespluss.ee.

SEENIORIDE TREENING PILATESE VÕTMES
K kell 9–10 Viimsi huvikeskuse treeningsaalis nr 1 (Nelgi tee 1).

Kellele on mõeldud seenioride treening ning mis te tunnis teete?
Seenioride grupitundi on eelkõige oodatud väärikas eas naised ja mehed, kes soovivad päeva alustada rõõmsa meele ja hea enesetundega. Harjutusi sooritame nii püsti, matil kui ka toolil. Seenioride treening on kergema koormusega, kuid siiski on võimalik valida ka erinevate raskusastmete vahel. Treening sobib suurepäraselt ka neile, kes pole pikalt (või üldse mitte) füüsilise koormusega tegelenud. Elukvaliteeti muuta pole kunagi hilja!
Lisainfo ja registreerumine: registreeri.pilatespluss.ee, tel 5385 9570, e-post terje@pilatespluss.ee.

SHINDO
E kell 12.30–13.30 Viimsi huvikeskuse treeningsaalis 2 (Nelgi tee 1).

Mis on shindo ja mille poolest see erineb joogast?
Shindo ja jooga ühine eesmärk on vabastada keha emotsionaalsest ja füüsilisest pingetest ning tasakaalustada keha energiakanaleid. Erinevus seisneb selles, et jooga tegeleb rohkem vaimse, shindo lisaks ka füüsilise poolega. Tund koosneb venitus-, liikumis- ja hingamisharjutustest ning kasutame ka erinevaid massaaživõtteid, leides nii tee iseendasse, oma keha tunnetamisse. Registreerida saab tundi e-posti teel aive.martson@gmail.com või helistades tel 5635 5436.

LIHASTREENING
E kell 19.30–20.30 ja P kell 12.30–13.30 Viimsi huvikeskuses treeningsaalis nr 1 (Nelgi tee 1).

Mis te lihastreeningu tunnis teete ning kellele see võiks sobida?
Lihastreening on intensiivne treening, kus kasutatakse erinevaid vahendeid – hantlid, kummilindid, taldrikud – ning lisaks lihastele treenime ka tasakaalu ja stabiilsust. Treening algab rahulike soojendusharjutustega ning tunni lõpus lõdvestume rahulikult.

Lihastreening on hea viis hoolitseda tervise eest; selles treeningus käivad igas vanuses inimesed ning see on hea täiendus näiteks ujumisele või tervisejooksule (ja vastupidi). Treening on kasulik luudele ja liigestele, lihastele ja hingamiselundkonnale, aga ka vaimule ja hingele, nagu liikumine üldse. Kuigi tund on küllaltki intensiivne, saab koormust saab ise palju reguleerida ning teha harjutusi erineva raskusastmega, igaüks vastavalt enda võimetele.
Info ja registreerimine: juta.rahkema@gmail.com või tel 5662 6079.

Kõikide huviringide kohta leiad infot kodulehelt.

Elise Carola Alajärv
Viimsi huvikeskuse turundusspetsialist