Õpilasmalev 2023 otsib tööandjaid!

15. veebr 2023
foto

Sel suvel toimub taas noortele vanuses 13-19 Viimsi õpilasmalev, kuhu suure huvi tõttu otsitakse tööandjaid, kes aitaksid pakkuda tööd kuni 180 noorele.

Tööandja roll malevas
Tööandja ülesandeks on varustada noored tööga, tagada neile töövahendid ja juhendamine. Viimsi noortekeskus ja tööandja sõlmivad koostöölepingu, kus fikseeritakse noorte arv, tööülesanded, poolte kohustused ja muu vajalik. Peale maleva lõppemist esitatakse tööandjale arve vastavalt tehtud töötundidele, mille vallavalitsus noortele välja maksab. Töötasu on Eestis kehtestatud miinimumtasu ehk 4,31 eurot tunnis, millele lisandub töötaja puhkusetasu.

Noortekeskuse roll malevas on kandideerimisprotsessi korraldamine – avalduste registreerimine, töövestluste läbiviimine ja tööseadusandluse ja -ohutuse koolituste korraldamine. Lisaks malevlastega seotud dokumentatsiooni eest vastutamine – töölepingute sõlmimine, kooskõlastamine tööinspektsiooniga jne. Samuti arendavate vaba aja tegevuste pakkumine. 

Miks võtta malevlane tööle?
Töökogemuse kaudu omandavad noored eluks vajalikud oskused ja kogemused – saavad ettekujutuse töödistsipliinist ning vastutamisest tööprotsessis. Lisaks areneb kohusetunne ning tekib harjumus teha tööd meeskonnas. Seekaudu tõstetakse noorte tööhõivevalmidust ja konkurentsivõimet tööturul.
Kuni 16-aastased noored (k.a) tohivad tööd teha ajavahemikul kell 06–20 või kui alaealine töötaja teeb kerget tööd kultuuri-, kunsti-, spordi- või reklaamitegevuse alal täiskasvanu järelevalve all, siis on lubatud töötada ka kell 20–24. 

Kui teie ettevõte/asutus on huvitatud noortele töö pakkumisest, palume sellest esimesel võimalusel teada anda, täites küsitlust lehel viimsinoortekeskus.ee/opilasmalev või kirjutades malev@viimsinoortekeskus.ee. Oleme avatud kõigi teie poolt välja pakutud ideedele.

Viimsi õpilasmalev 2023 toimub kahes vahetuses:
I vahetus 26. juuni – 7. juuli
II vahetus 7. august – 18. august
Täpsem info kandideerimise kohta õpilasmalevasse asub lehel: viimsinoortekeskus.ee/opilasmalev

Noorte tööaeg: 
1) 13–14-aastasel – 4 tundi päevas ja 20 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul; 
2) 15-aastasel – 6 tundi päevas ja 30 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul; 
3) 16–17-aastasel – 7 tundi päevas ja 35 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul.

Foto: Kertu Lepvalts

Ave-Liis Kivest
Viimsi noortekeskuse juhataja