Robotite ehitamine toob naeru näole

2. veebr 2023

Esmakordselt Viimsi teaduskooli tegutsemise aja jooksul avanes jaanuari teises pooles võimalus end järjepidevalt täiendada robootika alal, kus on koostöös eraettevõttega loodud õppekavad Viimsi noore mitmekülgseks ja edasipürgivaks arendamiseks.

Robootika I keskendub robootika õpetamisele neile, kel robootikaga on vähene või olematu varasem kokkupuude. Peamiselt tegeletakse lihtsamate robotite ehitamisega ning seejärel nende kontrollimisega läbi lihtsamate käskluste. Robootika II õppekaval ehitatakse keerulisemaid roboteid ning lisaks on tööstusrobotite ettevõte ASG Robotics OÜ toonud teaduskooli kasutada ja lastele programmeerida ka päris robotkäe väiksema versiooni.

Õppurid tulevad tundidest eduelamusega. Tavapäraselt on lastel tuju hea tundi saabudes, aga veel parem pärast tunnitegevusi. Õppurid on rahul klassiruumiga, mis on avar, mugava sisustusega ja rohke tehnoloogilise varustusega.

Robootika õppekavasid õpetab automaatiku haridusega Kelly, kel on pikaajaline kokkupuude nii robotite komplekteerimise kui ka manipuleerimisega. „Teaduskool on loonud robootika õpetamiseks väga kaasaegsed lahendused, sealhulgas lisaks harjutusrobotitele ka võimaluse kasutada tööstusrobootikat,“ kommenteerib õpetaja Kelly. Ta ootab kõiki õppima, kes vähegi on huvitatud robotite maailmast.

ASG Robotics OÜ on tegelenud inseneeriavaldkonnaga 40 aastat, mille jooksul on kogunenud tipptasemel kompetents, mis on uuele põlvkonnale edasi andmata kasutu. „Töötades üksiku hundina ei päranda me midagi,“ täpsustab ASG Robotics OÜ osanik Alexander Gadarov. Tehisintellekti arenguga üksikisiku teadmised kaotavad väärtust, tuleb toimetada laiemalt. Inimestevahelised oskused koostööks on saamas üha olulisemaks ja sellised suunised tuleb anda ka lastele. „Toimivaks arenguks on vaja toimida ühtse tugeva kogukonnana, kus inimesed interaktiveeruvad kolmkõlas insener-õpetaja-õppur, insener-õppur-õppur jne ning see lähenemine põhineb 21. sajandi vajaduste rahuldamisel,“ lisab Alexander veel.

Millal tunnid toimuvad?
Robootika I
teisipäeviti kell 16–17.30
Robootika II
teisipäeviti kell 17.45–19.15
Õppekavade ja õpetaja Kelly taustaga saab tutvuda teaduskooli kodulehel.

Kadri Saluri
Viimsi teaduskooli direktor