Möödunud aasta lõpus eraldati erinevaid toetusi ja jagatud tunnustusi tublidele Viimsi noortele.

Detsembri keskel kogunes uus noorte tunnustamise ja toetamise komisjon ning tegi noorte tunnustamiseks oma ettepanekud. Haridusosakonna esindajate kõrval kuulusid komisjoni ka esindajad noortekekusest, Viimsi gümnaasiumi õpilasomavalitsusest ja Viimsi noortevolikogust.

Sel korral laekus komisjonile kuus taotlust, millest üks (täiendamiseks) tagasi saadeti. Taotlus tuleb arutlusele järgmisel komisjoni koosolekul.

Komisjoni ettepanekud kinnitati Viimsi vallavalitsuse 21. detsembri korraldusega ja tunnustatud said järgmised noored:
Robert Kovalkov maadleb Kreeka-Rooma stiilis ja on hetkel aasta 2021 edetabeli järgi Eesti maadlusliidu kadettide seas 9. positsioonil.  Robert esindas Eestit Euroopa meistrivõistlustel sumos, kus saavutas aastal 2021 2. koha (U15). Aastal 2022 saavutas Robert Tapa Kreeka-Rooma maadluspäeval (U17) 1. koha, Soomes Turus Kreeka-Rooma maadluspäeval 1. koha (U13), Tallinn Open Kreeka-Rooma maadlusel 2. koha (U13).

Risten Reintam on kahekordne Eesti meister avamerepurjetamises ning samal ajal väga aktiivne liige ja president Viimsi gümnaasiumi õpilasesinduses.

Lili Liisa Saks saavutas Riias toimunud kõrgetasemelisel iluuisutamisevõistlusel Volvo Open Cup 1. koha, olles sealjuures üks nooremaid osalejaid.

Enri Lustus saavutas käesoleval aastal motokrossi Eesti meistrivõistlustel 2. koha, Eesti noorte karikasarja 2. koha, kestuskrossi Eesti karikasarja 2. koha ning jääraja Eesti karikasarja 1. koha. Enri osales aastal 2022 ka maailmakarikavõistlustel Soomes, kus võitis mõlema sõidu stardivõidud, jäädes sõitude kokkuvõttes 19. kohale. Euroopa meistrivõistlustel saavutas ta kirde regiooni võistluste kokkuvõttes 2. koha.

Johann Jürgen Hünerson on 2022. aasta jooksul tennises teinud suuri edusamme, tõustes tenniseliidu noorte edetabelis 23 kohta ettepoole. Samuti tõusis Johann Jürgen Eesti noorte GP-turniiride tasemele, tagades pääsu 32 sekka Eesti meistrivõistlustel ja Tallinna meistrivõistlustel. Johann osales ka Tennis Europe turniiridel Lätis.

Millega on tegu?
Viimsi vallavolikogu 19. mai 2020 aasta määruse nr 19 „Tunnustamise kord Viimsi vallas“ punkt nr 12 näeb ette noorte toetamise ja tunnustamise. Eesmärk on tunnustada ja innustada Viimsi noori vanuses 7–26, keda võib pidada noorte eeskujuks erinevates valdkondades ning kes on viimase jooksva aasta jooksul panustanud ühiskonna arengusse või saavutanud oma tegevuses kõrge taseme. Komisjon teeb ettepanekud 7–26-aastaste noorte tunnustamiseks, kes on eriliselt silma paistnud viimase aasta jooksul ning saavutanud märkimisväärse tulemuse ja on eeskujuks.

Taotlusi silmapaistvate Viimsi noorte tunnustamiseks saab esitada jooksvalt valla kodulehe kaudu.