Ukrainlannadest ema ja tütre südamega tehtud kohvik

28. veebr 2023

Allika kohvik on meie pere kohvik, kus töötame koos emaga. Enne seda töötasime erinevates, tol ajal väga kuulsates baarides ja restoranides, kuid unistasime alati oma kohvikust. Aastal 2012 aitas saatus meil oma unistus ellu viia.

Vaatamata sellele, et asume Haabneemes, ei asu kohvik just kõige silmapaistvamas kohas. Kohvik asub ajaloolises hoones, mille atmosfäär meelitab filme ja seriaale kohvikut võtteplatsina kasutama (näiteks Soome telesari Rosvopankki) ja üüri osas on koht meile kõige vastuvõetavam variant. Kohvikus on hubane ja pehme mööbel koos lastenurgaga ja mis kõige tähtsam – maja ees on klientidele tasuta parkimine.

Kui me oma äri avasime, otsisime pikalt kohviku kontseptsiooni. Üritasime töötada hiliste õhtutundideni ja nädalavahetustel, kuid kliendid meid üles ei leidnud. Nii jäimegi pärastlõunaste söögipakkumiste juurde.

Minu ema on põline külalislahke ukrainlanna, kes on elanud suurema osa oma elust Eestis ja oma kultuuri annab ta edasi läbi kokakunsti – hingega valmistatud maitsvate toitude ja suurte portsjonite. Teisisõnu pakume me omatehtud Euroopa kööki, kust ei puudu maitsvad pirukad, sõõrikud, pelmeenid ning kompott.

Meil on väga avar kohvik, kus saab nii kohapeal süüa kui ka toitu kaasa tellida. Menüü on iga päev uus ning valikus on vähemalt kolm rooga. Lastele meeldib pärast kooli meie juurde sõõrikute järele tulla. Eakad viimsilased eelistavad suppi ja pirukaid või pannkooke ja sõõrikuid. Lõuna ajal on populaarsed spetsiaalsed lõunapakkumised.

Mina kui baarmen-kelner tunnen meie püsiklientide maitseid. See on elamurajoonis töötamise eelis, sest vastupidiselt näiteks Tallinna kesklinnale, kus on palju turiste, on meie kliendid nagu mu lähedased sõbrad. Näiteks kui juhuslikult poes või mujal kohtume, teretame alati üksteist.

Suvel käivad meie juures einestamas lapsed valla suvelaagritest. Kuid üritusi, firmapidusid, sünnipäevi ja pulmi saab meie kohvikus korraldada aastaringselt. Mahutame kohvikusse kuni 50 inimest ning ruumi jääb veel ka tantsimiseks ja seltskonnamängudeks. Pakume soodsaid tingimusi, menüü on mitmekesine, portsud suured ja toit maitsev.

Koroonaaeg oli meile väga raske. Saamata riigilt mingitki toetust jäime ikkagi ellu. Selleks kasutasime erinevate toidu kohaletoimetamise teenuseid. Pärast koroonat toimus järsk hinnatõus, mõned meie konkurendid sulgesid uksed, kuid meie peame vastu. Õnneks on püsikliendid meie juurde tagasi tulnud – see on hea märk, et nad armastavad meie kööki ja naudivad siinset seltskonda. Meile teeb suurt rõõmu, et taas võivad kliendid vabalt kohvikusse tulla ja siin aega veeta.

Kutsume kõiki viimsilasi meid üles leidma ning külastama – olete kõik alati teretulnud!

Külasta meid!
Allika kohvik