Valime koos Viimsi aasta pere 2023

15. veebr 2023

Meie kogukonnas leidub imelisi inimesi, kes inspireerivad meid samuti tublimad olema. Nende eeskuju aitab muuta Viimsi paremaks.

Viimsi Ranna Lions Klubi algatas Viimsi aasta pere tunnustamise ning käesoleval aastal saab see, koostöös Viimsi vallavalitsusega, teoks juba neljandat korda. Me soovime, et Viimsis märgatakse ja tunnustatakse peresid, kes oma igapäevatoimetuste ja põhitöö kõrval leiavad võimalusi kulutada oma aega ja energiat kohaliku kogukonna heaks.

Tänavu, mil Viimsis on liikumisaasta, soovime esile tõsta peret, kes oma aktiivse tegevusega on aidanud tekitada Viimsi kogukonnas rohkem huvi liikumisharrastuse ja tervislikumate eluviiside vastu või innustava eeskujuna toetanud Viimsi inimesi regulaarse liikumisharjumuse kujunemisel.

Siinjuures võib tekkida küsimus, kuidas määratleda pere mõiste. Peresid on ju nii erinevaid – suuremaid ja väiksemaid, lastega ja ilma, mitmest rahvusest segaperesid, üksikvanemaga peresid, mitut generatsiooni ühendavaid peresid ja kärgperesid. Maailm on mitmekesine ja seepärast soovime käsitleda pere mõistet laialt, kogu selle mitmekesisuses. Pere mõistet defineerime leibkonna mõiste kaudu. Pere on mitmeliikmeline leibkond.

Meie ümber on palju imetlust väärivaid peresid, kus tegutsetakse teineteist toetades ja koos tehakse ära midagi, mis muudab meie elu siin Viimsis paremaks. Märgakem ja tunnustagem neid!

Nimetuse "aasta pere" saajale antakse vastav tunnistus ja rahaline preemia üle maikuus, valla sünnipäeva tähistamise sündmusel.

Armas viimsilane, kui Sa tunned peret, kes väärib esiletõstmist oma erakordse panustamisega liikumisaasta eesmärkide elluviimisesse, siis palun anna sellest teada! Esita hiljemalt 30. märtsiks taotlus Viimsi valla kodulehel www.viimsivald.ee/taotlused/tunnustamine.

Varasemad aasta pered
2020 – Viktoria ja Tõnu Tuulas
2021 – Kristi ja Ants Kurist
2022 – Siiri ja Tarmo Visnapuu

VIIMSI AASTA PERE 2023

• Viimsi aasta pere elab Viimsi vallas.
  • Viimsi aasta pere panustab lisaks igapäevatoimetustele kohaliku kogukonna heaks või on oma tegevusega teistele viimsilastele eeskujuks.
  • 2023 on Viimsis liikumisaasta, seepärast soovime tunnustada peret, kes on innustanud Viimsi inimesi regulaarse liikumisharjumuse kujunemisel.

Riina Quak
LC Viimsi Ranna president 2022/2023