Valla noored pälvisid tunnustuse

30. nov 2022

Vallavalitsusele on poole aasta jooksul esitatud taas ettepanekuid noorte tunnustamiseks ja rahalise toetuse eraldamiseks.

2. novembril kogunes taaskord noorte tunnustamise komisjon, et vaadata läbi laekunud taotlused. Komisjon, kuhu kuulusid haridusosakonna, noortekeskuse, noortevolikogu, Viimsi gümnaasiumi õpilasesinduse esindajad, tegi ka sel korral tunnustuse võimalikest saajatest oma ettepaneku vallavalitsusele. Vallavalitsuse korraldusega kinnitati 16. novembril komisjoni ettepaneku ning toetuse sai 12 valla noort. Ootame jätkuvalt ettepanekuid viimase aasta jooksul silma paistnud noorte tunnustamiseks. Neid võib jooksvalt esitada valla kodulehel iseteeninduskeskkonna kaudu.

Seekord pälvisid tunnustuse ja valla toetuse järgmised noored:
Anett Kunder lõpetas Tallinna balletikooli kiitusega, omandades lisaks kutsehariduse balleti ja kaasaaegse tantsu alal. On osalenud mitmetes Estonia lavastuses, esinenud eriprojektiga Tallinna kirjandustänava festivalil ning õppeaasta jooksul andnud tunde ka 3–6-aastastele balletihuvilistele.

Karl Robin Rillo on saavutanud suurepäraseid tulemusi motokrossis, ka Läti ja Eesti meistrivõistlustel. Eelmisel aastal oli Karl Robin noorim võistleja Eesti meistrivõistlustel Quad Open võistlusklassis. 2021. aasta hooajal saavutas ta Eesti meistrivõistlustel 2. koha. 2022. aasta hooajal saavutas Eesti karikavõistluste sarjas 1. koha ja Eesti meistrivõistluste sarjas 2. koha.

Henri Näppi on saavutanud häid tulemusi kergejõustikus, ta on aasta 2022 U14 Eesti meister Väike-Rootsi teatejooksus, 1200 m jooksus 2. koht, 800 m ja 400 m jooksudes 3. koht ning 2022. aasta U14 vanusegrupis Tallinna meister 400 m jooksus ja 2. koht 1500 m jooksus. Samuti on Henri edukalt esindanud erinevatel jooksuvõistlustel Haabneeme kooli, olles sealjuures väga hea õppeedukusega.

Hans-Kristjan Tisler on oma õpingutes edukas, lõpetades Haabneeme kooli kiitusega, ning saavutanud kõrgeid sportlikke tulemusi jäähokis, mille treeningutega alustas juba aastal 2012 ja väravavahina aastal 2013.

Kiira Paškov on saavutanud märkimisväärseid tulemusi tennises, võites Eesti noorte meistrivõistlustel vanuses U12 nii üksik- kui ka paarismängus esikoha. U14 vanuserühmas saavutas üksikmängus teise koha. Samuti on Kiiral ette näidata mitme Tennis Europe’i  U12 kategooria võistlustel neli üksikmängu ja viis paarismäng tiitlit.

Laur-Markus Sandberg on edukalt esinenud Harjumaa 4.–6. klasside matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus, kus jäi jagama 1. ja 2. kohta. Samuti on tal head tulemused Eest malevavõistlustel, kus Värska Originaali turniiri noorte arvestuses sai 6. koha.

Kirke Mõtsnik on jõudnud ujumiskarjääris uuele tasemele, tema selle suve tippvõistluseks oli Põhjamaade noorte meistrivõistlused, kus Kirke kuulus Eesti noortekoondisesse. Lisaks võitis Kirke Eesti avavee meistrivõistlustel kuldmedalid nii noorte kui ka täiskasvanute arvestuses kahel pikemal distantsil, 5 ja 10 km ujumises. Samuti võitis Kirke läbi suve toimunud avavee ujumisvõistluste üldarvestuse 1. koha.

Tristan Aik Sild on saavutanud suurepärased tulemused Eest kergejõustikus. Sel suvel tuli Tristan Aik kolmekordseks Eesti meistriks – kuldmedalid odaviskes, kuulitõukes ja kõrgushüppes. Samad tulemused saavutas Tristan Aik ka Baltimaade meistrivõistlustel, kus sai kuldmedalid samadel aladel.

Joonas Lember saab tunnustuse suurepäraste tulemuste eest veemootospordis, tulles sel aastal täiskasvanute paadiklassi Formula 125 MM-sarja ajaloo noorimaks maailmameistriks.

Mia Meribel Puman saavutas  2. kohta üleriigilisel geograafiaolümpiaadi lõppvoorus 2021.– 2022. õppeaastal.

Siim Keerdo saavutas 3. koha trombooni erialal rahvusvahelisel konkursil "Wind Star" Lätis.

Konrad Kasemaa saab tunnustuse tublide saavutuste eest BMX krossis, saades Eesti meistrivõistlustel 3. koha, kolm poolfinaali kohta European CUP’il ning ühe veerandfinaali koha Euroopa meistrivõistlustel.

Hea teada!

Viimsi Vallavolikogu 10.09.2019 määruse nr 14 „Tunnustamise kord Viimsi vallas“ punkt nr 12 näeb ette noorte toetamise ja tunnustamise. Eesmärk on tunnustada ja innustada Viimsi valla noori vanuses 7–26, keda võib pidada noorte eeskujuks erinevates valdkondades ning kes on viimase jooksva aasta jooksul panustanud ühiskonna arengusse või saavutanud oma tegevuses kõrge taseme.