Värskelt avatud rattahoolduspunkt

1. dets 2022
Foto: Jane Saks

Rattapoe Bike Shop juhataja Siim Kotka sai rattapisiku Hawaii Expressis töötades. Tema kolleeg Rain Vestmann alustas aastal 1991–1992 rattaspordiga ning aastal 1999 tööd mehhaanikuna. Täna on mehed oma elu ja töö Viimsisse sättinud ning avanud Randvere teel rattahoolduspunkti.

Kotka ja Vestmanni ühine eesmärk on, et kogukonnas oleks rataste tehniline seisukord väga hea ning viimsilased teaksid, et võivad iga murega nende poole pöörduda. „Alles hiljuti helistas meile lapsevanem, kes küsis, et kas laps võib pärast tunde meie juurest läbi tulla, sest rattal on rehv katki,“ rääkis Kotka tõestisündinud loo. Teisisõnu võib rattapoodi pöörduda iga murega, mis puudutab jalg-, tõuke- ja ka jooksurattaid. Mehed annavad hea meelega ka nõu, millist jalgratast endale või oma pereliikmele osta.

Rattahoolduspunkti loomist oli Siim Kotka juba pikalt planeerinud ja hiljuti saigi see teoks. Toetudes oma kogemustele, usub Kotka, et teab, mis on kliendile tähtis. „Ei ole vahet, kas kliendi ratas maksab 100 või 15 000 eurot – oma vara teiste inimeste kätte usaldamine on alati keeruline. Seetõttu on meile tähtis, et teenus, mida pakume, oleks läbipaistev,“ mõtiskles ta. Kotka tõi näite, et kui enamasti viivad kliendid jalgratta hooldusesse, esitavad mehhaanikud rattale järgi tulles lihtsalt pika arve. Bike Shopis aetakse asju aga tiba teisiti. „Kui me hakkame varuosi vahetama, peame pidevat kommunikatsiooni ka kliendiga, sest oluline on kliendi usaldus,“ täpsustas Kotka. Teenuse sisse kuulub alati ka ratta hoolikas pesu ja puhastamine. Kotka lisas, et vahel ei olegi rattal midagi tõsist viga, vaid vajas üksnes korralikku puhastamist.

Peamehhaanik Rain Vestmann sõnas, et põhiline viga, mida rattaomanikud teevad, on ebaregulaarne hooldus. Tema sõnul tuleks vähemalt korra aastat jalgratas hooldusesse tuua. Teine viga on keti õlitamine – seda kas ei tehta üldse või pannakse õli liiga palju. „Kui klient tuleb rattaga siia, siis me ei eelda, et tal on täis teadmine, mis rattal täpselt viga on. Selle väljaselgitamine on ikka meie töö,“ märkis Siim Kotka, kes julgustab oma rattaid hooldusesse tooma ka sügisel või talvel, sest nii on hea kevadel kohe sõitmisega peale hakata.

Lume tulekuga rattapood oma uksi mõistagi ei sulge. „Me pakume ka suusahooldust nii murdmaa- kui ka mäesuuskadele ja teeme seda sama hoolsalt kui rattahooldust,“ kinnitas Kotka.

Külasta Bike Shop rattapoodi
Aadress: Randvere tee 17
Telefon: 5345 8199
Avatud: E–R kell 10–19, L kell 10–15

Jane Saks

Viimsi Teataja toimetaja