Viimsi huvikeskuses saab nutta ja naerda

28. aug 2023

Huvikeskuse teatrisaali uksed avanevad uueks hooajaks 15. septembril, mil saab kaasa elada elust suurematele kangelastele armastatud Eesti näitlejate esituses. Algaval hooajal leidub mängukavas etendusi igale maitsele ja vanusegrupile. Lisaks teatrile pakume elamusi muusikasõpradele mitmete erinevate kontsertidega. Kultuuriürituste programm on hooaja jooksul pidevas täienemises.

Kui leiad huvipakkuva teatrietenduse, siis tasub piletid kohe broneerida või ära osta – vaid nii kindlustad omale koha! Pileteid saab osta Piletimaailmast, Piletilevist ja huvikeskuse kontorist kolmapäeviti kell 10–16, vabade kohtade olemasolul ka enne etenduse algust kohapealt. Head uut teatri- ja muusikahooaega!

15. septembril kell 19 Teater R.A.A.A.M. menuetendus „Audients“
Nädal enne esietendust, kõige pöörasemal peaproovide perioodil, külastab teatrijuhti veider uurija ühe salapärase süüasjaga, millel nimeks “Teatritoimik”. Algab pingeline ja samas absurdne ülekuulamine, kus väga kiiresti hägustub, mis süüasjaga on üldse tegemist, kes keda süüdistab ning millega seoses. Mis on päriselt ja mis mängult? Tundub pealtnäha lihtne lugu võimu ja vaimu omavahelistest suhetest ning vastuoludest, aga lähemal vaatlusel hakkavad hargnema erinevad tasandid. Veidi Kafkalik vaade jaburasse bürokraatlikku masinavärki ja selle koomiline kokkupõrge boheemlasliku ning maagilisena näiva teatrimaailmaga. Kas need maailmad või need kaks ootamatutel asjaoludel kokku saanud inimest on üldse nii erinevad, kui esmapilgul tundub?

Mängivad: Priit Võigemast ja Henrik Kalmet

1. oktoobril kell 17 muusikapäeva kontsert: Marie-Helen Aavakivi ja Anneli Tohver
Kavas: I. Stravinski, J. Sibelius, H. Otsa, V. Sylvestrov jt. Kontsert on tasuta!

4. oktoobril kell 11 Kuressaare Teatri lasteetendus „Sipsik“
Sipsikut teavad kõik. Aga ometi tundub vahel nii, et selles kiires maailmas, kus lastelgi juba aega kipub väheks jääma, sest tegema peab ju nii palju, kipub Sipsik sagedasti ära kaduma. Kuhu me oma mängud kaotame? Kes või mis suudavad Sipsikut asendada? See on lugu mängust, mängulustist ja sellest, et see kunagi kuskile mingi staatilise ekraanivirvenduse varju ei kaoks.

Mängivad: Merilin Kirbits, Tanel Ting, Jürgen Gansen.
Sihtgrupp: lapsed alates 4. eluaastast. Etendus sobib hästi vaatamiseks kooli- ja lasteaiagruppidele.

Etenduse pikkus: ca 40 minutit.

5. oktoobril kell 13 päevane kontsertkohtumine: Heino Tartes, külaline Juhan Uppin
Päevasel üritusel on võimalus kohtuda mõne tuntud inimesega, kes on miskitpidi seotud pärimusmuusikaga. Koos vestluspartneri Enn Siimeriga võetakse fookusse külalise senine elu ja looming. Et kohtumine ei piirduks ainult jutuveeretamisega, võtab külaline ka musitseerimise enda peale – tavaliselt koos kaasa võetud hea sõbra, kaasteelise või kolleegiga. Lõõtspillimaestro Heino Tartes on Eesti lõõtsamaastiku suurkuju. Suuresti tänu tema eestvedamisele on Teppo tüüpi lõõtspill saavutanud oma 100 aasta taguse populaarsuse. Ta on ehitanud tänaseks üle 200 lõõtspilli, tema juhendamisel on hakanud lõõtsa mängima üle 150 muusiku ja ta on välja koolitanud üle 100 lõõtsaehitaja.

Lisaks on Heino Tartes nõutud lõõtsamees pulmades ja sünnipäevadel. Läbi pika karjääri on ta esinenud ja lõõtsa tutvustanud ka paljudes välisriikides.

7. oktoobril kell 19 Komöödiateatri etendus „Doktor, appi“
Eestlane kannatab lõputult valu ja vaeva, enne kui viimases hädas arsti juurde läheb. Aga siis on asi juba nii hull, et tema suust kostab karjatus: „Doktor, appi, ma enam ei suuda!“. Ja arst mõtleb endamisi: „Kus te varem olite, nüüd on juba hilja!“, aga välja öelda ta seda muidugi ei saa. Etenduses tahavad mitmed patsiendid doktori jutule pääseda, aga kas ja kuidas nad abi saavad, selgub ehtsa huumori vaimus. Doktor peab ka siis diagnoosi panema, kui ta kahtleb, kas süütu nunn on tõesti rase…

Mängivad: Henrik Normann, Kaili Närep, Vladas Radvilavicius ja Lisabet Loigu. Nad saavad ennast proovile panna mitmetes erinevates osades, sest laval on arstid ja õed, nais- ja meespatsiendid. Ja algavadki pöörased lood hämmastava doktori vastuvõtul.

24. novembril kell 19 Vana Baskini Teatri etendus Valdo Jahilo „Kõbus ja lõbus“
Eesti armastatuim naisparodist ja näitleja Pille Pürg astub oma autobiograafilises monoetenduses „Kõbus ja lõbus“ vaatajate ette erakordse avameelsusega. „Enne naera enda üle, alles siis võta teised ette,“ kõlab tema juhtmõte. Oskus ennast ja teisi jälgida ning läbielatut talletada teeb tema loost tõelise ajastu märgi, milles vaadatakse halastamatu otsekohesusega teatrielu kulisside taha, meenutatakse harvaesineva detailitäpsuse, nakkava huumori või sügava traagikaga vürtsitatud elu- ja lavasündmusi. Ja otse loomulikult ei puudu ka pöörased paroodiad ja lõbusad laulunumbrid. Naerda saab pisarateni, aga ka läbi pisarate. Etendus tugineb Pille Pürgi elulooraamatule „Pisarais päikesetüdruk“, mille autoriks on Verni Leivak.

25. novembril kell 15 rahvamuusikaansambli Pirita juubelikontsert 40
Armastatud rahvamuusikaansambli 40. tegutsemisaastale pühendatud juubelikontsert. Kontsert on tasuta!

17. detsembril kell 14 Kaitseliidu Tallinna maleva bigbändi jõulukontsert
Kontsert on tasuta!

Lisainfot ürituste kohta saab Viimsi huvikeskuse kodulehelt www.huvikeskus.ee või Facebookist www.facebook.com/ViimsiHuvikeskus. Kohtumiseni teatrisaalis!

Kersti Bocicaut
Viimsi huvikeskuse turundusspetsialist