Viimsi Teataja artiklid ilmuvad ka valla kodulehel

30. nov 2022
foto: Jane Saks

Viimsi Teatajat on välja antud aastast 1989. Tänaseks on lehe tiraaž 10 860 ning lisaks paberlehele on artikleid võimalik lugeda ka Viimsi valla kodulehelt.

Alates novembrist on Viimsi Teataja uudised lisatud Viimsi valla kodulehele uudiste rubriigi lõppu. Seega on elanikel võimalik mugavalt ühest kohast lugeda nii Viimsi Teataja uudiseid kui ka otsida muud vajalikku infot.

Viimsi Teataja artiklid hakkasid veebis ilmuma aastal 2019, kui Viimsi Teataja peatoimetajaks oli Rain Uusen. „Mul on väga hea tunne ja mälestused, et sain ette võtta toona selle suure ja sisuka töö muuta Viimsi Teataja tõeliselt kogukonna häälekandjaks. Ja see õnnestus! Lisaks lehe sisu ja visuaali täielikule uuendamisele ning kohalike autorite kaasamisele viisime lehe veebi, mis andis kiire ligipääsu Viimsi teemadele laiemalt ja võimaluse muuta lehelugude avaldamise rütmi igapäevaseks. Paljud kiired teemad said kohe üles veebi ja põhjalikuma kajastuse juba lehes. Viimsi vald on üks paremini informeeritud vald Eestis,“ sõnas Uusen.
Nelja aastaga on oluliselt suurenenud Viimsi valla kodulehe külastatavus, sest lisaks valla ametlikule infole lisatakse kodulehele igapäevaselt ka vallaga seotud uudiseid. Et hoida koos valla avalike kanalite infoallikaid, ilmuvad uuest aastat valla kodulehel ka Viimsi Teataja uudised.

„Selle otsuse taga on mitu asjaolu. Kahe veebilehe ülalpidamine ja arendamine on vallale kulukam. Nägime selgelt, et liiklus lehe veebilehel polnud nii suur, kui soovisime – seega oli mõistlikum inforuumid koondada. Plaan, et Viimsi Teataja uudised oleksid ühises uudisvoos nähtavad, oli tegelikult olemas juba varem. Praeguse plaaniga sulgeme ajalehe kodulehe uuest aastast ja siis informeerime inimesi kuni juunini,“ selgitas valla avalike suhete osakonna juhataja Heiko Leesment.

Viimsi Teataja on valla infoleht, mis ilmub üldjuhul kaks korda kuus reedesel päeval, erandiks on juuli ja august. Endiselt saab Viimsi Teatajasse tellida reklaami. Täpsemat infot reklaamide suuruse ja hinnakirja kohta leiab kodulehelt.

Viimsi Teataja ilmumisajad aastal 2023
6. ja 20. jaanuar