Võtame kokku Viimsi/Sportlandi möödunud poolaasta

28. veebr 2023

Hõbedane Viimsi/Sportland tuli esimesel PAF Eesti-Läti liiga ning käesoleval hooajal Kaamos Karikavõistlustel teisele kohale.

Oma esimesel hooajal Eesti-Läti ühisliigas üllatas Viimsi/Sportland kogu korvpalliüldsust, alistades veerandfinaalis BK Ventspilsi ning poolfinaalis kange koduse rivaali Pärnu Sadama.

Vaid finaalis jäädi alla tugevale Riga VEF meeskonnale. Eesti meistriliigas jäädi pärast tuliseid mänge Tartu Ülikool Maks & Moorits vastu pidama veerandfinaali.

Aasta 2022 detsembris Kaamos Karikavõistluste finaalis kaotas Viimsi/Sportland BC Kalev/Cramo’le 64:77 ning võitis hõbemedalid. Veerandfinaalis võideti kahe mängu kokkuvõttes Tallinna Kalev/Audentese meeskonda ning Final Fouri poolfinaalis TalTech/Optibet meeskonda 75:74.

Esimene hooaeg kõrgemas seltskonnas
Lähme natukene ajas tagasi ning meenutame, kuidas kõrgemasse seltskonda üldse jõuti.

Eesti korvpallitasandil võideti 2017. aastal meeste teine liiga, tänu millele tõusti aste kõrgemale. Samm-sammult liiguti edasi. 2019. aastal saadi EMV esiliigas 3. koht, 2020. aastal 2. koht, seejärel õnnestus esiliiga võita, tänu millele jõuti kõige kõrgemale ehk meistriliigasse.

Klubi tegevjuht, juhatuse liige ja kaasasutaja Tanel Einaste ütles enne esimese hooaja algust just nii: “Hooaeg algas taustajõudude ja meeskonna komplekteerimisega. Samuti oli vaja paika panna kõik tugi-, olme- ja tehnilised teenused ning partneritega läbi rääkida. Olen veendunud, et need põhimõtted, otsused ja ka taktikalised lahendused on olnud õiged nii käesoleva hooaja kui ka tuleviku võtmes. Meil on väga ühtehoidev meeskond. Segu klubi enda kasvandikest ning kogenud mängijatest, kelle kõrval noored saavad areneda ja kogemusi omandada.”

Esimesel hooajal kõrgliigas ei olnud meeskonnal suurt survet peal. Muidugi oodati positiivset üllatust, kuna meeskond oli korralikult mehitatud. Tagaliinis olid koondislased Rait-Riivo Laane ja Rain Veideman, äärel tegutses kapten Karl Johan Lips. Korvi alla hangiti kogenud lätlane Rolands Zakis. Loomulikult ei saa ära unustada asendamatut Devin Lee Harrist, ilma kelleta ei kujutaks ka täna meeskonda ette. Harrise viimase sekundi võidukorvid, resultatiivsed söödud ning kaaslaste sütitamine mängis rolli nii debüüthooajal kui ka tänavu, kui hoolikalt protokolle silmitseda.

2022/2023 hooajal tehti panus oma klubi kasvandikele
Pärast väga edukat esimest hooaega oodatakse klubilt ei vähem ega rohkem, kui sekkumist kõrgemasse mängu. Seda nii ühises liigas lätlastega, aga ka Eesti meistriliigas.

“Pean eelmist hooaega edukaks seetõttu, et mitmed mängijad tegid arengus sammu edasi. Eelmise hooaja kogemused olid hindamatud kogu treenerite meeskonnale ning usun, et kasutame neid teadmisi nii mängijate arenguks kui ka hea tulemuse tegemiseks algaval hooajal,” sõnastas peatreener Valdo Lips eesmärgi enne tänavuse hooaja algust.

Algaval hooajal mängivad Viimsi/Sportland meeskonnas mitmed oma klubi kasvandikud, keda peatreener on vähem või rohkem ka platsile usaldanud. Nendeks mängijateks on Kristjan Kokk, Kevin Sünd, Ron Laanemaa ning koduklubisse naasnud Birk Birger Arop ja Kaur Erik Suurorg.

Kogenumatest mängijatest on Viimsi publiku vaieldamatu lemmik Devin Lee Harris, aga ka Viimsi oma kasvandikud Jorgen Rikberg ja meeskonna kapten Karl Johan Lips. Väga hästi on kanda kinnitanud ning pea asendamatuteks mängijateks kujunenud Aleksander Oliver Hint, Egert Haller, Siim-Markus Post ning Malik Toppin, kes mängivad klubis esimest aastat.

Peatreeneri Valdo Lipsu kõrval on sel hooajal ametis Kristja Evart ning Ukrainast pärit suurte kogemustega Dmytro Kolomyichenko. Viimane on ka Viimsi KK duubelmeeskonna peatreener.

PAF Eesti-Läti ühisliigas hoitakse 16 meeskonna seas hetkel kolmeteistkümne võidu ja üheksa kaotusega kuuendat kohta. Liigas mängiva üheksa Eesti võistkonna arvestuses jäävad Viimsist ettepoole vaid BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool Maks & Moorits. Kõige säravamate võitudena tuleb kindlasti mainida skalpe liiga liidrite BC Kalev/Cramo ja Riia VEFi üle.

Toetav kogukond ja valla tugi
“Meie igat mängu külastab keskmiselt 350 inimest ehk kogukond on meiega. Hiljutisel mängul Keila KK vastu oli saalis lausa ligi 500 inimest.  Kodumängud on saanud paljudele viimsilastele oodatud sündmuseks, konkureerides teiste meelelahutussündmustega. Kindlasti toome paljud viimsilased toast välja saali meile vahetult või kodupubis koos sõpradega kaasa elama. Pakume juba täna üht Eesti parimat spordielamust, aga kindlasti on meil siin reservi, kus juurde panna ning teha lisasamme,” ütleb klubi tegevjuht Tanel Einaste.

Einaste lisab, et Viimsi vald toetab klubi tegemisi rahaliselt, aga partneriteks on ka rida väiksemaid kohalikke ettevõtteid, kes panustavad finantsiliselt või aitavad majutuse ja toitlustusega. “Kõik partnerid teevad tänuväärset tööd kitsamalt meeskonna, aga tegelikult Viimsi kogukonna arendamisel ja maine kujundamisel,” sõnab ta.

Tule omadele kaasa elama!
Käesolev hooaeg kestab veel pikalt ning tulisemad lahingud on alles ees. Kuid iga mäng on väga oluline ning kõik fännid on oodatud saali kaasa elama või fännibussiga ka võõrsil toimuvatele mängudele ühes sõitma. Kõige olulisemaga saab end kursis hoida Facebooki vahendusel: kkviimsisportland.

Saalis näeme!

Kärt Radik