Viimsi valla tunnustuse pälvis viis silmapaistvat noort

20. dets 2021
Kiidame

Viimsi vald tunnustas taaskord noori vanuses 7–26, keda võib pidada eeskujuks erinevates valdkondades ning kes on viimase aasta jooksul panustanud ühiskonna arengusse või saavutanud oma tegevuses kõrge taseme. Sel korral pälvis tunnustuse ja toetuse viis tublit noort.

Mattias Kunder

Mattias on juba neljandast eluaastast tegelenud edukalt akrobaatikaga. Alates 5. klassist asus ta õppima Tallinna Balletikooli ning on juba esinenud mitmetes etendustes. Käesoleva aasta juulis osales Mattias edukalt International Masterclass Croatia klassikalise balleti ja kaasaaegse tantsu kursusel.

Enri Lustus

Enri on Randvere kooli 4.a klassi poiss, kes on tegelenud neli aastat motokrossiga. Trennid ja võistlused täidavad tema koolivaheajad, õhtud ja nädalavahetused. Tänavu lisandusid Eesti karikasarjadele maailmamõõtu võistlused – noormees osales Eesti koondisega MM-il Kreekas ja EM-il Itaalias. EM-il saavutas ta 18. koha ja MM-i karika arvestuses 29. koha. Motokrossi jääraja Eesti karikavõistlustel võitis Enri selle aasta kokkuvõttes hõbemedali. Kestuskrossi Eesti karikavõistlustel sai ta hooaja kokkuvõttes samuti 2. koha. Eesti meistrivõistlustel motokrossis oli tulemuseks 6. koht. Sportliku ellusuhtumisega on Enri koolikaaslastele eeskujuks ning hoolimata igapäevastest treeningutest on tal õppimine korras ja hinded head.

Karolina Kibbermann

Karolina kuulub vaatamata noorele eale juba Eesti naiste võrkpalli rahvuskoondisesse. Tänavusel hooajal siirdus ta esmakordselt klubivõrkpalli mängima Prantsusmaa teise liiga naiskonda Volero Le Cannet. Neiu esindab klubis nii Prantsusmaa Lique A naiskonda kui ka 2FA Nationale teise liiga naiskonda. Karolina on oma tubli mängu ja eeskujuliku käitumisega palliplatsil ja väljaspool seda hoidnud kõrgel ka Viimsi valla lippu.

Susannah Kaul

Susannah esindas Eestit maikuus Portugalis toimunud paraujumise Euroopa avatud meistrivõistlustel, pälvides hõbemedali naiste võistlusklassi S10 50 m vabaltujumises. Ta on 2021. aastal osalenud edukalt ka teistel rahvusvahelistel paraujumise võistlustel. Kõige värskemad saavutused on ette näidata Tokyo paralümpiamängudelt, kus sai väga tugevas konkurentsis 10. ja 13. koha, vastavalt 50 m ja 100 m vabaltujumises. Susannah jätkab treeninguid ning on ujumistreener, olles suureks eeskujuks nii teistele ujujatele kui ka erivajadustega inimestele.

Tristan Aik Sild

Tristan lõpetas kevadel Tallinna Reaalkooli 8. klassi kiituskirjaga. Ta on esindanud edukalt kooli aineolümpiaadidel ja spordiüritustel. Suviti osaleb ta Viimsi õpilasmaleva tegemistes. Ta on üleriigilise lingvistikaviktoriini võitja 8. klasside arvestuses. Lisaks on Tristan Aik Harjumaa meister U18 vanuseklassis kõrgushüppes, kuulitõukes, kettaheites ja odaviskes, saades kõikidel aladel kirja isiklikud rekordid. Tal on ette näidata ka Tallinna meistrivõistluste U18 hõbe kuulitõukes.

Suur tänu kõikidele, kes on tähele pannud tegusaid noori ja vormistanud põhjendatud taotlused nende tunnustamiseks! Ootame uusi ettepanekuid. Märkame tublisid noori!

Viimsi noori tunnustatakse vastavalt „Tunnustamise kord Viimsi vallas“. Taotlusi saab esitada jooksvalt viimsivald.ee/taotlused/noorte-tunnustamine-ja-toetamine.